V Nošovicích na Frýdecko-Místecku začala výstavba nové cyklostezky do Beskyd

Výstavba Cyklotrasy povodí Morávky. Zdroj: Facebook.com - Obec NošoviceVýstavba Cyklotrasy povodí Morávky. Zdroj: Facebook.com - Obec Nošovice

Cyklostezka propojí Nošovice s Morávkou.

Cyklistům mířícím do Beskyd bude ještě letos k dispozici nový úsek cyklostezky z Nošovic na Morávku. Na projektu, který se připravoval pět let, se již rozeběhly stavební práce. Nošovický úsek by měl být hotový do začátku letních prázdnin, jeho financování pokryje z 80 procent dotace Moravskoslezského kraje.

Připravovaná cyklotrasa představuje prodloužení stávající sítě bezpečně trasovaných koridorů cyklistických tras, které v současnosti končí v obci Dobrá. Účelem projektu je přenesení cyklodopravy v mikroregionu v celé své délce mimo pozemní komunikaci č. III/4774.

Stávající pozemní komunikace je intenzivně využívaná individuální a nákladní automobilovou dopravou a je tudíž pro cyklisty nevhodná a nebezpečná. Celková intenzita dopravy v některých úsecích přesahuje 5 000 vozidel a až 500 cyklistů za den.

Část povrchu cyklostezky bude mlatová, část štěrkodrť. Projekt je rozdělený na 3 koridory/etapy a vychází ze společného plánu Sdružení obcí povodí Morávky.

Naznačení vedení koridoru Cyklotrasy povodí MorávkyZdroj: Sdružení obcí povodí Morávky

Naznačení vedení koridoru Cyklotrasy povodí Morávky. Zdroj: Sdružení obcí povodí Morávky

Tagy Beskydy Cyklotrasa povodí Morávky Morávka Nošovice
22 komentářů