V Nošovicích na Frýdecko-Místecku začala výstavba nové cyklostezky do Beskyd

Výstavba Cyklotrasy povodí Morávky. Zdroj: Facebook.com - Obec NošoviceVýstavba Cyklotrasy povodí Morávky. Zdroj: Facebook.com - Obec Nošovice

Cyklostezka propojí Nošovice s Morávkou.

Zpět na článek
22 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyněk

Klikatice bez zpevněného povrchu. Nic moc.

Lxxxx

Cyklostezka mimo silnici je určitě užitečná ale jestli ten mlatový povrch bude jen zhutněná hlína tak po dešti to bude blátivá polní cesta a štěrkodrť je pro jízdu na silničních kolech naprosto nevhodná, asi to vymyslel někdo kdo na kole vůbec nejezdí nebo chtěli na tom povrchu ušetřit za každou cenu.

Jiří Kocurek

No tak kolo cestovní/trekingové a s blatníky.

… šla do Tater, na podpadku…

Jiří Kocurek

Co já se na cestovním kole najezdil všude možně včetně nezpevněných cest… abych se dozvěděl, že mám mít silničku a stěžovat si jak to nejde.

Kamil

Nevím, co je na tom pravdy, ale když stavěli úsek z Hodoňovic do Pržna a dál na Frýdlant, tak jej také udělali mlatový. A argument tehdy byl – ochranáři. Je možné, že tady to bude podobné.

Mark

Je fajn jen nesmí pršet nebo po dešti to je pak mazec

původní Jakub P

Mlat jeste na rtekreacni stezku ujde, pokud je to pro nej vhodnej teren a bude i udrzba. Ale sterkodrt? To asi sportovnejsi jezdce na silnicnich kolech ze silnic nenalaka.

Martin H.

Doplním, že mapa je asi 2 roky stará a i když není moc detailní tak cyklostezka se staví jinde. V mapě je zelená čára podél železniční vlečky do Radegastu a výstavba probíhá podél cesty kolem rozvodny jak je vidět na fotce. Aktuální mapu se mi nepodařilo však najít.

jal

Víceméně jen napíchání značek kolem stávajících komunikací a pár metrů nové.

Frantisek

Potřebují jen dostat kola ze silnic, kam v minulosti přivedli větší než malé množství aut. Kde toto není potřeba, je zbytečné měnit zeleň na další cestu.

PvvS

Pravda, kolikrát je v okolí nějaká místní trať, která je na cyklostezku vhodnější.

Jiří Kocurek

A nebo polňačka, jen to chce vhodnou obuv a také vhodný bicykl, nikoliv taneční boty či okruhovou festku.

A nesrazit se s traktorem. Obvykle jsou slyžet daleko dopředu. Ikdyž novináři jsou schopní z 15 km/h udělat řítící se zákeřný lidožravý traktor a ze zemědělce spekulanta s pozemky, dědičného od praděda, mají to v rodině!

adamgolias

mláto? to bude nějaká mejlka ne? mláto , to je totiž to co zbyde po filtraci sladiny při výrobě piva. a v době kdy byl svět v pořádku se tím krmila prasata. takže pokud z tohoto bude cyklostezka , tak pujde určitě o světový unikát a stojí za to upozornit komisaře z knihy rekordů , bo větší hovadina byl jen kanál hradního ovara za 30 mio.

Nádražní Vrabec

Doplň si znalosti, než ze sebe uděláš hlupáka veřejně. Svět je stále v pořádku, na rozdíl od tebe. Mlatový povrch je zhutněný povrch z hlíny. S obilím nemá vůbec nic společného

adamgolias

mé znalosti jsou v pořádku . ty neumíš číst. mláto je to co jsem psal. v tomto případě se nejspíše bude jednat o mlat . původně prostor pro mlácení obilí , roky umlácený – zhutněný. a tykej příště kámošovy ze zvláštní školy. i nesouhlas lze vyjádřit kultivovaně

Tom

„a tykej příště kámošovy“ . Ve speciálních třídách bylo plno:-)

Black

Vrabec Vás kritizoval oprávněně, protože nikde v článku se slovovo “ mláto“ nevyskytuje. To až Vy jste ho ve své poznámce uvedl. Proto reahoval.

původní Jakub P

Jak je dnes běžná praxe v médiích, i zdejší články často projdou korekturou až po vydání.

Krátce po vydání jsem tam to mláto viděl taky, teď už je to opraveno.

Jiří Kocurek

Mlat, či mlatová podlaha je od slova mlátit (obilí).

https://www.youtube.com/watch?v=wXzU662fei0

adamgolias

ano , mlat . nikoli mláto

Jiří Kocurek

Slovo „mláto“ ale v článku nikde nevidím, jen ve vašem příspěvku.