Infrastruktura Silnice Stavebnictví

V Lysé zavřou na 19 měsíců důležitý nadjezd, čtvrtmiliardovou zakázku vyhrál Metrostav

Návrh objízdných tras při uzavření nadjezdu v Lysé nad Labem. Foto: Středočeský kraj
Návrh objízdných tras při uzavření nadjezdu v Lysé nad Labem. Foto: Středočeský kraj

Na devatenáct měsíců zavře Středočeský kraj most na silnici II/272 přes železniční trať v Lysé nad Labem. Zakázku za 228 milionů korun bez DPH získala společnost Metrostav.

Pro obyvatele Lysé nad Labem i okolních obcí půjde o velkou dopravní komplikaci. Plán objížďky počítá s tím, že řidiče osobních aut pošle kraj na přejezd ve Stratově, auta nad 12 tun pak budou muset objíždět most až přes Nymburk.

Předpokládáme zahájení stavebních v pracích v březnu, od dubna bude most uzavřen,“ řekla mluvčí Středočeského kraje Helena Frintová. Podle ní je ještě plán objízdných tras projednáván s policií a může se tak změnit.

Podle smlouvy most opraví Metrostav společně se stavebními firmami Porr a Chládek a Tintěra Pardubice. Kdo další se do soutěže přihlásil, není zatím jasné, Středočeský kraj na profilu zadavatele ani ve věstníku veřejných zakázek tyto informace nesdělil. Soutěž každopádně cenu výrazně srazila, původní odhadovaná cena byla 322 milionů korun. Důvodem rekonstrukce je špatný stav nadjezdu.

Podle starosty Karla Otavy téměř dvouleté uzavření velmi zkomplikuje život občanům města. „Je naší snahou, aby objízdné trasy, o kterých intenzivně jednáme, co nejméně narušily pohyb ve městě. Dobu, po kterou bude nadjezd uzavřen, chceme efektivně využít. Nastane neopakovatelná příležitost konečně realizovat, a to ve spolupráci se Středočeským krajem, dlouhodobě a v minulosti neúspěšně připravovanou rekonstrukci páteřních komunikací ve městě,“ řekl Otava v radničních Listech.  Jedná se o ulice Československé armády, Mírová, Dobrovského sady a Jiráskova, včetně složité křižovatky pod nadjezdem.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel

Tak ten Stratov bude těžkej masakr, vyrůstal jsem tam a stále tam mám rodinu, pokaždé když tam jedu, tak stojím na přejezdu, to budou pěkné kolony 🙂 a zajímalo by mě, jak chtějí docílit toho, že bude nákladní doprava jezdit přes Nymburk a Milovice 😀 Zajet si 30 kilometrů a více než půl hodiny, nebo to prubnout přes Stratov….. Případně budou chytrý a vezmu to až přes Kostomlaty a horem do Milovic. No uvidíme, budu počítat pro jistotu 15 min navíc k cestě 🙂

Desper

Mám pocit, že silnice 262 v Lysé není. Ale bude to slušný dopravní marast, to aby jezdili na kole podchodem.

jouda

Podchod bude jistota bez zpoždění. Objížďka přes Stratov pak nebude kdoví co už jen kvůli provozu po 231.