egoe-plus
Infrastruktura Silnice

V Lysé otevřou opět most Bohumila Hrabala přes Labe

Most Buhumila Hrabala v Lysé nad Labem. Foto: Lysá nad Labem
Most Buhumila Hrabala v Lysé nad Labem. Foto: Lysá nad Labem

Po zhruba čtvrt roce končí další velká oprava, která komplikovala provoz v Lysé nad Labem. Středočeský kraj jako investor dnes kolem 17:00 otevře silnici II/272 včetně mostu přes Labe.

Jde o jednu z velkou silničních zakázek kraje, za 128 milionů korun ji získala společnost Porr. Oprava trvala tři měsíce v úseku od semické křižovatky přes most Bohumila Hrabala až po napojení silnice č. II/272 na silnici II/331 (konec stávajícího obchvatu), za úplné uzavírky silnice č. II/272 (tedy za úplného vyloučení silničního provozu).

Akce byla spolufinancována z Integrovaného regionálního operačního programu. Kromě nového povrchu 4,6 kilometru dlouhého úseku došlo také k opravě spodní stavby a svršku mostu.

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Helena

Most byl zdárně dokončen, avšak s několika vadama. Schody jsou, ale není domyšleno, že lidi, kteříí nemohou do schodů tak se nedostanou na most jen pouze po silnici. Na pruh vedle silnice se dostanou pouze přelézanim zábradlí. Nedovedu si to představit už třeba s kočárkem. Ať si to někdo vyzkouší.

Zbyněk

Bude mít cyklopruhy? Nejbližší most je v Nymburce nebo Čelákovicích a provoz na té silnici není zrovna slabý.

jozka

Tak holt budete muset do Nymburka nebo do Celakovic, no…

Jirka

Z obou stran je tam za to kovovou zábranou vedle silnice chodník pro pěší a není nijak limitováno, že by se tam nesmělo jet na kole. Jediný problém je, že k tomu chodníku na obou březích vedou prudké schody.

Zbyněk

Jestli vás schody na kole nelimitují, tak to máte jednodušší než já. 🙂

Chodník je pro chodce, ne pro cyklisty, ti mají své místo na silnici, víte? Cyklopruhy by vadily čemu? Vozovka je široká dostatečně.

jozka

A jak to delate pred a za mostem? Tam ta silnice neni o nic sirsi…

DeineMutterFicker

Ten obrázek z mapy.cz je čtyři roky starý, dnes tam pochopitelně schody jsou, cyklista nad 15 let nemá na chodníku co dělat (viz. pravidla silničního provozu), cyklopruhy jsou to nejmenší a nejlevnější, co samospráva může udělat pro spokojenost obyvatel. „Zbyněk“ nejspíš nebude jediný z místních, komu to vadí.

jozka

To s tim chodnikem nezpochybnuju (o schodech jsem nevedel), ale trochu nevim, k cemu mi bude cyklopruh jen na moste. To je nejaka nova moda s temi cyklopruhy?

Zbyněk

Móda je spíš jezdit autem, a logickou reakcí je dělat na silnicích cyklopruhy všude kde je na ně místo a zároveň silnější provoz.

Samozřejmě ne jen na mostě jako takovém, ale i v přilehlém úseku, který ale není nijak dlouhý. https://mapy.cz/s/rodanobote

jozka

A k cemu budou? Ony nejak rozsiri silnici?

Ondra L.

Jestli to ted nejak nezmenili, tak tam sice schody jsou ale na jednom brehu vedou na jinou stranu silnice nez na druhem, takze to chodce nuti prechazet pres tu silnici, ackoliv nevidi poradne do zatacky a pres horizont.

ene bene

Napsat, že ten most je „v Lysé“ je trochu zavádějící. Stojí v otevřené krajině za městem.

Greta

Stojí v Litoli, městské části Lysé.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast