Lidé Železnice

Druhý největší nákladní dopravce AWT zvýší zaměstnancům mzdy o desetinu

Lokomotiva 753, nákladní vlak s auty, foto: AWT/PKP Cargo
Lokomotiva 753, nákladní vlak s auty, foto: AWT/PKP Cargo

Zaměstnancům dopravní společnosti AWT se letos zvýší platy o deset procent. Vedení firmy se na růstu tarifů na přelomu roku dohodlo s odboráři. Obě strany uzavřely dodatek ke čtyřleté kolektivní smlouvě, která vyprší v roce 2020. AWT patří do skupiny PKP Cargo.

Firma podle tiskového prohlášení dá na zvýšení mezd a odměn 45 milionů korun. V sumě je vedle desetinového růstu tarifů zahrnuto i zvýšení příplatků za práci v noci nebo pracovní pohotovost. „Společnou dohodou a podpisem dodatku ke kolektivní smlouvě mezi zástupci odborů a zaměstnavatelem je tak vytvořen předpoklad pro stabilizaci zaměstnanců a jejich motivaci k další odborné a odpovědné práci, “ uvedl generální ředitel AWT Arkadiusz Olewnik.

Firma se podobně jako další dopravci potýká s nedostatkem kádrů. Aktuálně hledá například strojvedoucí, vlakvedoucí, vozmistry nebo posunovače.

PKP Cargo ovládlo společnost AWT, když v polovině roku 2015 koupilo 80procentní podíl od Zdeňka Bakaly za téměř tři miliardy korun. Podle výroční zprávy za rok 2016 má firma zhruba 1600 zaměstnanců a tržby čtyři miliardy korun. Výsledkem hospodaření byla ztráta přes 200 milionů korun. AWT je na české železnici druhým největším dopravcem.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr CDC
Host
Petr CDC

Tak snad konečně alespoň jeden dopravce na dráze pochopil, na co přilákat nové lidi. I když ani tak bych k ním znovu nešel. Byl jsem u nich 2 roky a za tu práci a „odevzdanost firmě“, kterou po zaměstnancích chtějí (zvláště po strojvedoucích) bych bral tak 20 %. ….

František
Host
František

Vychází to na nějakých 15kč na hodinu hrubého

Liberal shark
Host
Liberal shark

Slavný CEZ prida svym technickym specialistům ohromující 2,2 procenta ;-(.

Jaklik
Host
Jaklik

To je přidání, kam se hrabe nějakých 4.5% 😂

noerf
Host
noerf

Otázka je z jakého základu se přidává?

Křišťálová lupa

Zdopravy křišťálová lupa

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll