Lidé Železnice

Druhý největší nákladní dopravce AWT zvýší zaměstnancům mzdy o desetinu

Lokomotiva 753, nákladní vlak s auty, foto: AWT/PKP Cargo
Lokomotiva 753, nákladní vlak s auty, foto: AWT/PKP Cargo

Zaměstnancům dopravní společnosti AWT se letos zvýší platy o deset procent. Vedení firmy se na růstu tarifů na přelomu roku dohodlo s odboráři. Obě strany uzavřely dodatek ke čtyřleté kolektivní smlouvě, která vyprší v roce 2020. AWT patří do skupiny PKP Cargo.

Firma podle tiskového prohlášení dá na zvýšení mezd a odměn 45 milionů korun. V sumě je vedle desetinového růstu tarifů zahrnuto i zvýšení příplatků za práci v noci nebo pracovní pohotovost. „Společnou dohodou a podpisem dodatku ke kolektivní smlouvě mezi zástupci odborů a zaměstnavatelem je tak vytvořen předpoklad pro stabilizaci zaměstnanců a jejich motivaci k další odborné a odpovědné práci, “ uvedl generální ředitel AWT Arkadiusz Olewnik.

Firma se podobně jako další dopravci potýká s nedostatkem kádrů. Aktuálně hledá například strojvedoucí, vlakvedoucí, vozmistry nebo posunovače.

PKP Cargo ovládlo společnost AWT, když v polovině roku 2015 koupilo 80procentní podíl od Zdeňka Bakaly za téměř tři miliardy korun. Podle výroční zprávy za rok 2016 má firma zhruba 1600 zaměstnanců a tržby čtyři miliardy korun. Výsledkem hospodaření byla ztráta přes 200 milionů korun. AWT je na české železnici druhým největším dopravcem.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr CDC

Tak snad konečně alespoň jeden dopravce na dráze pochopil, na co přilákat nové lidi. I když ani tak bych k ním znovu nešel. Byl jsem u nich 2 roky a za tu práci a „odevzdanost firmě“, kterou po zaměstnancích chtějí (zvláště po strojvedoucích) bych bral tak 20 %. ….

František

Vychází to na nějakých 15kč na hodinu hrubého

Liberal shark

Slavný CEZ prida svym technickym specialistům ohromující 2,2 procenta ;-(.

Jaklik

To je přidání, kam se hrabe nějakých 4.5% 😂

noerf

Otázka je z jakého základu se přidává?