egoe-plus
Autobusy Doprava ve městě

V Břeclavi začne jezdit jako první v zemi nový model Scania Citywide. Se zpožděním

Nová generace autobusů Scania Citywide LF. Foto: Scania
Nová generace autobusů Scania Citywide LF. Foto: Scania
Zastupitelé odsouhlasili dopravci posun termínu dodání nového autobusu.

Cestující v břeclavské městské hromadné dopravě budou od října prvními v České republice, kteří se svezou novým autobusem Scania Citywide LF 11,5. Oznámila to radnice na svých facebookových stránkách.

Autobus zařadí do flotily společnost Bors Břeclav. Podle původní smlouvy měl autobus jezdit od září. Zastupitelé schválili dodatek ke smlouvě, kterým se o dva měsíce prodlužuje lhůta k obstarání autobusu

„Jedná se o nejvyspělejší technologie nové řady autobusů s množstvím bezpečnostních prvků usnadňující řidičům jízdu v městském provozu. Autobus má v sobě čidla pro sledování a vyhodnocování pohybu chodců a cyklistů, která v případě jejich identifikace varují řidiče zvukovou a světelnou výstrahou, nebo varování mrtvého úhlu,“ řekl starosta Svatopluk Pěček. Autobus bude jezdit s pohonem na CNG.

Scania představila nový autobus v roce 2019, prodej začal loni. Oproti původní generaci vozidel jsou zhruba o půl tuny lehčí. Nové je například nezávislé zavěšení přední nápravy namísto dosavadní tuhé.

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vetchý kmet

Pokud nebude v Břeclavi obchvat a veškerý tranzit půjde jako doposud přes město, tak je úplně jedno, čím tam bude MHD jezdit. Průjezd od nádraží nebo od Poštorné směrem na I/55 výpadovka Hodonín v odpolední špičce není vyjímkou, že se jede 35 a více minut.

Josef Král

Snad má autobus normální čalouněná a pro cestujícího přívětivá sedadla. Ne dřevěná. To snad výrobce zvládl.

Jiří

Čalouněná mají své výhody i nevýhody. V současné době asi dostala přednost ta plastová bez výplně.

Samo

Výrobca zvládne vyrobiť čokoľvek si dopravca objedná.

Tondis

Nezávislé zavěšení přední nápravy už měly naše ŠM a ŠL vyráběné někdy od r. 1964.

Zrzek

Aspoň je vidět, jak se vše vrací.

Petr

Opět Scania made in China?

Travegoist

Tohle nemá s Higerem naprosto nic společného.

m1chal

Kdepak, Polsko, je to blíž a kvalita zpracování stejná. Divím se, že to vedení Scanie dovolí, takhle si nechat ku*vit značku 🙁

Zrzek

Jde jen o peníze. U NA už také není co bývala.

K.S.

Vzhledem ke stavu I/55 je nadpis naprosto rozkošným dvojsmyslem.

Jiri Dvoracek

Asi tak. Je mi úplně jedno, jakým autobusem pojedu, když mi cesta z Valtické na nádraží ve špičce místo deseti minut bude trvat hodinu. A vzhledem k tomu, že v plánu dopravních staveb na pár dalších let jsem obchvat Břeclavi nenašel, tomu tak bude ještě dlouho.