Scania získala první velkou autobusovou zakázku v Česku. Pro MHD v Břeclavi

Autobus Scania Citywide, který bude jezdit v Břeclavi. Foto: ScaniaAutobus Scania Citywide, který bude jezdit v Břeclavi. Foto: Scania

Švédský výrobce nákladních vozidel a autobusů Scania dodá 14 autobusů na zemní plyn společnosti Bors Břeclav pro zajištění městské hromadné

Švédský výrobce nákladních vozidel a autobusů Scania dodá 14 autobusů na zemní plyn společnosti Bors Břeclav pro zajištění městské hromadné dopravy. Jde o první velkou zakázku firmy patřící do skupiny Volkswagen Group v české veřejné autobusové dopravě.

Vítězství Scanie oznámil Bors ve věstníku veřejných zakázek.  V soutěži Scania porazila Iveco, které bylo v tendru přihlášené přes svého prodejce Tezas Servis. Bors na profilu zadavatele v písemné zprávě neuvedl, kolik chtěl za autobusy Tezas. Scania je dodá za 89 milionů korun.

Bors má na nákup nových vozidel získat dotaci z programu IROP. Podle serveru Československý dopravák uspěla Scanie s modelem Citywide LF CNG. Autobusy by měly být vyhotoveny ve 100% nízkopodlažním třídveřovém provedení a vybaveny plynovými motory o objemu 9 litrů s výkonem 280 HP (cca 209 kW). Nová vozidla obnoví celý park břeclavské MHD.

Scania  má zatím na českém trhu s novými autobusy zanedbatelných podíl. Podle posledních dat z registru vozidel se u nás zaregistrovalo za prvních deset měsíců celkem 5 autobusů této značky, za stejné období se u nás registrovalo 538 autobusů všech značek.

Tagy Bors Břeclav irop Scania
Žádné komentáře