USA přitvrdí proti cestujícím bez roušek ve veřejné dopravě. Pokuta dosáhne až tří tisíc dolarů

Kontrola cestujících na americkém letišti. Foto: TSAKontrola cestujících na americkém letišti. Foto: TSA

Spory kvůli ochraně dýchacích cest řeší s cestujícími hlavně letecké společnosti.

Zpět na článek
106 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jirka B.

zdrazeni pokut … co to psalo za ichtyla?

Aleš

Btw. pokud nejsem slepý, tak se v ústavě ČR nepíše nic o rouškách, tričkách a botách. Někdo tu psal, že soukromý subjekt nemůže vyžadovat nošení respirátoru, protože to nenařizuje ani ústava a tudíž je toto nařízení protiústavní. Jenže ústava nenařizuje ani nošení bot a trika. Takže když ve své hospodě nařídím nošení bot a trika (tedy nesmí tam nikdo bosý a nahoře bez), tak je můj požadavek na dress code hostí protiústavní?

Rodan

A teď si představte, že by těmhle ústavním expertům někdo sdělil, že se v ústavě nepíše ani nic o tom, že musíte v obchodě zaplatit za rohlík (protože to samozřejmě řeší podřízené právní předpisy). To by najednou bylo protiústavních věcí! 😀

Aleš

Koukám, že z dopravního serveru se stalo covid bojiště 🙁

ušatá

N o aspoň že v tomto tam mají rozum a protože je máme za příklad, tak to snad konečně dojde sem. Aby se prostě ti bezohlední a neznalí naučili slušnosti a třeba si i tu vzdělanost doplnili a měli k tomu i nějakou finanční motivovanost. prostě všude, kde je více lidí, není možné mít velké rozestupy, tak to musí být. A skutečně to omezuje šíření jakékoliv nákazy, bakteriální i virové.. Ale musí to mít všichni.
Pro stále pochybovače, odkazuji na učivo středních škol (něco i v základních), zdravotních či skript z VŠ v daných odbornostech.

Blackmamba

Je mi 40 let a jen zasnu kam se to lidstvo ubira. Resime kdo je a kdo neni naockovany. Kdo ma a nema rousku nebo ffp2. Ale vůbec si nepokládáme otazky. A jaka to je? Proč? Smutno je mi a preji Vam jen to dobre.

Jakub

Nemáš roušku? Budeš hned očkován. To by si už nasadili.

Jackub

To nemyslíte vážně, že ne?

Jura

Inu, americti demokrate (novi socialiste), za pul roku zrusili energetickou nezavislost usa, otevreli jizni hranici masam invazistu, plati hamasu, strani iranu, afghanistan hanebne prenechali arciteroristum, v obchodni valce se vzdali Cine, povolili Nordstream2, putinovi predali seznam kriticke infrastruktury na kterou se kyberneticky ani jinak neutoci. Tak ted se rozhodli buzerovat domaci, vysoce proockovanou populaci, aby zapomnela. Socialisti jsou vsude stejni. Absolutni zlo.

ušatá

Víte něco o tom, jak se přenášejí infekční nemoci? Pletete sem něco, co s tím nemá co dělat. A to léčení, epidemie apod. minimálně finančně nás všechny pak stojí nejen miliardy, ale i životy. A to třeba i v případě chřipky, kterou prostě mnozí ani nepovažují za nemoc, protože o ní nic neví a hlavně by ji i těžko diagnostikovali.

Revizor

Nějakej šotoušek jako ty nám teď bude dávat přednášky z medicíny? To si fakt děláš zadnici?

TSA

Chápu, že na to má každý svůj názor, ale nechápu to, jak jsou lidi hnusný. V rámci mé práce chodíme i hlídat nošení respirátorů, které jsou povinné na celém letišti, ale za bezp. kontrolou už se to i hlídá. Letiště si prostě zavedlo svoje pravidla a mně ani nikomu jinému nepřísluší to jakkoliv zpochybňovat. Ale co jsem si už všechno stihnul vyslechnout za nadávky, to jsem se nestačil ani divit. Marně se lidem můžu snažit vysvětlit, že tam stojíme pod kamerama a jakmile je pustím bez nasazeného respirátoru, okamžitě to jde na můj účet. Opravdu, některé nadávky jsem v životě… Číst vice »

winap

TSA: tak to jsi vedle, jak ta jedle.. Letiště se MUSÍ řídit ústavou české republiky. Přesně kvůli takovým jako ty, jde svět do sraček jen proto, že vláda/ zaměstnavatel nařídí a lidi se bojí, aby nebyli biti a přitom jsou stejně biti, jen to jde obklikou. Lidi poslouchají jak pejsci..A napadlo Tě chlape, že lidi můžou mít pravdu, ohání se platnými zákony, popř. platnou ústavou a ty nemáš co nařizovat a hlídat to? To může jen hyginena v pandemii…a jelikož pandemie není, pandemie je na stovky tisíc na počet obyvatel..I rýmu má víc lidí, než tu bylo kovidu a ty… Číst vice »

TSA

Přesný případ nepochopení všeho… takže začnu postupně. Já nic nenařizuji. Já pouze upozorním, pokud to nepomůže, přivolám policii ČR, která už nařizuje. Za další, můj komentář byl o tom, že i když s tím nesouhlasím, dodržuji to. Jestli je něco protiústavní nebo není, to rozhodne Ústavní soud a jsem si dost jistý, že jeho členem nejste. Vláda a Ministerstvo vydávají ochranná opatření – opět, jestli je protiústavní nebo ne, to nechte se svou kapacitou raději na jiných. Pokud se vydá opatření, letiště je povinno ho dodržovat. Já, jakožto zaměstnanec letiště zase musím plnit to, co mi můj zaměstnavatel nařídí. A… Číst vice »

revizor

Nemáte pravdu a nemáte. Všechny podmínky musí být v souladu s aktuálním právním řádem.

Naštěstí si tohle dovolí jen letiště Praha a v letadle je už klid a laxní posádky 🙂

K.S.

Jenže i těm soudům trvá tak týden to zprocesovat. Při vší úctě nejde aby soudci drželi preventivní teamsové jednání a soudili hned jak to vydají. Jsou na to procesy. A mezi tím co to trvá to prostě platí.

ušatá

No a pak se divíme, jak se nemoc šíří a kolik to stojí nás všechny a zejména zdravotní systém. Co kdybyste se podílel na placení těch nákladů a na práci v nemocnicích, JIP, na ošetřování nemohoucích pacientů, úklidu a dalším? asi by vám to hodně pomohlo.
Kdyby se od počátku to bralo vážně a nerespektovali se ti sobci a hlupáci a byl vzat příklad z asijských zemí, tak tu onemocnění bylo v řádu jednotek nemocných a bez stomiliardového dluhu..

Zdenek

Nic se nešíří, maximálně Vy tak covidove bludy koronapanikare:-(

K.S.

Problém s náklady by řešilo zavedení klasické pojištění které zhodnotí všechna rizika u člověka a podle toho stanoví nějakou pojistku, ne aby se to dělalo podle výše příjmu a pro všechny stejně. Další problém je že se to na začátku přetáhlo a zbytečně přísná opatření se držela příliš dlouho až se lidi naštvali. Tak to dopadá když si do poradního týmu nenanominujete ani jednoho psychologa či sociologa. To že se premiér opírá už o podivnou skupinu kde má jistý podíl práv i dost fanoušků konspirací je také třeba brát v potaz. Uvědomte si jednu věc, virus za škody na ekonomice… Číst vice »

Ten co občas skutečně vlakem jezdí

Na placení nákladů zdravotním systému se podílí všichni pracující. A chcete někoho bez patřičného vzdělání a zkušeností poslat do nemocnice? Třeba zedníka (tady kus pacienta ubouráme, zasanujem a znovu postavíme) nebo ajťáka (pacienta vypnem, opravíme a znovu nastartujem)? Dyť by tam akorát překáželi… a chyběli u sebe v práci.

Jo, a Asiati a jejich ohleduplnost… takže první případy Španělské chřipky v Číně. První případy Hongkongské chřipky v Hongkongu. První případy SARS v Číně. První případy MERS na Arabském poloostrově. První případy Covid-19 v Číně. Mně tedy spíš připadí že se snaží vyhubit lidstvo…

winap

Já taky neplním vše, co mi zaměstnavatel nařídí a víš proč? Protože používám svoji hlavu a pokud to může mne, nebo někomu ublížit, tak za to nesu odpovědnost jen já, protože sice vládá nařídí, ale já pak omezuju.. To je nesmysl. Nepochopil jsi o co tu jde, protože vláda nařídí, ale nikdo nenese najednou zodpovědnost za újmy na zdraví díky tomu, že někdo někoho omezuje v dýchání kyslíku. A víš kolikrát jsem vystoupil proti zaměstnavateli? Hodněkrát a víš ty co? Zůstal jsem tam, protože si věci umim zdůvodnit a pracovat tak, abych byl potřebný a ne aby mě vyhodili za… Číst vice »

K.S.

To je zajímavá otázka jestli soukromý subjekt může na svém pozemku nařídit pravidla přísnější než nařizuje vláda. A to z důvodu že zatímco proti nařízení vlády není faktická možnost volby, tak u využití služeb soukromé instituce máte volbu jich využít, nebo nevyužít. A to je drobný, nicméně podstatný rozdíl. Pokud se pamatujete, tak vládě to pokaždé zruší protože forma, nebo dělá něco na co nemá pravomoci. Ale pro vládu platí jiná pravidla než pro občany a jiná než pro firmy. Pokud nějaký DP upraví přepravní podmínky, nebo vydá nějaké vnitřní opatření, což asi nemůže tak aby bylo závazné pro cestující,… Číst vice »

ušatá

Už jste byl někdy vážně nemocen? Už jste chytil třeba ten koronavirus? Někdo vám na to v okolí zemřel? Jaké to máte vlastně uvažování, priority? Nejsme ve středověku.

K.S.

Ano, nejsme ve středověku a proto je už minimálně dva až tři měsíce zcela na místě přemýšlet o tom, zda je v situaci kdy se mohl každý naočkovat kdo chtěl (krom lidí kteří opravdu nemohou, ale velmi malá skupina nemůže znamenat omezení velmi velké skupiny) na místě aby se prováděla opatření a omezení.

revizor

Haha. Letiště není tvůj byt, aby sis tam vytvářel vlastní pravidla, ale veřejný prostor.

Ani policie by ti neposkytla součinost, pokud by se jednalo o záležitosti nad rámec stávající ochranná opatření.

Jenda

Máte naprostou pravdu. Lidi jsou teď extrémně vystresovaní a místo, aby si šli po vzoru národní tradice stěžovat s halapartnami do Strakovky, tak jen obtěžují personál, který dělá svou práci. Doporučuju všem normálním lidem, aby při zahlédnutí podobné situace podpořili právě personál. Má to až neuvěřitelný efekt, ten lidský odpadek většinou okamžitě stáhne ocas. Nejčastěji mám příležitost tohle testovat v případě ochranky v supermarketech, ale funguje to všude. Stačí nějaká jednoduchá poznámka typu „myslíte že si to vymyslel tady pán?“ a funguje to.

K.S.

S halapartnami? Já myslel že národní tradice jsou kurzy paraglidingu z nízké výšky.

ušatá

Řada právníků by měla nést odpovědnost za své výroky a zpochybňování ochranných opatření. Tím zavedli i ty rozpory ve společnosti. Je opět otázkou proč a komu to slouží. Když je něco špatně, stačí na to upozornit a dohodnout se na jiné formulaci apod. Ale praktické dopady nelze zpochybňovat a už vůbec ne lidmi, kteří třeba nemají v oboru znalosti ani zkušenosti. Prostě ochrana života musí mít zásadní prioritu, bez ohledu na to, jak se to komu líbí. Prostě současná civilizace, společnost ztratila snad veškeré pojetí hodnot a priorit. A někomu to zřejmě náramně vyhovuje. Vždyť nakonec peníze nesmrdí a jsou… Číst vice »

Jackub

Ochranu života můžete chápat tak široce, že už pak nebudete ani moci vyjít z domu. Což už tu bylo. Otázkou pak je, co s takovým životem, když se nedá žít, ale jen přežívat…

K.S.

No myslím že ušatá to dělá a neuvědomuje si že celý ten koncept lidských práv musí brát v potaz jako celek, ne jako kousky, které se zrovna hodí. I kdybychom je o kousek nadřadili ostatním tak v podání ušaté je v konfliktu s tolika jinými že to není možné udělat. Její výklad totiž znamená, mimo jiné, že člověk ztrácí právo rozhodovat i o svém vlastním těle protože ochranu života nadřadila všemu bez rozdílu.

K.S.

To co píšete je velmi nebezpečné a je v přímém rozporu se základy moderní společnosti na kterou se odvoláváte, ale plně v souladu s ideologiemi kde člověk ztrácí veškerou svou autonomii ve prospěch diktátora či skupiny tvořící diktaturu. Žádná hodnota nemůže být ve společnosti, která si chce uchovat alespoň elementární svobodu absolutně nadřazená všemu ostatnímu. tedy není možné nadřadit, po čemž Vy voláte. Není možné jedno základní právo absolutně nadřadit ostatním. V takové situaci totiž jak filosoficky, tak z lidské podstaty, přestane mít jakoukoliv hodnotu. Tím absolutním nadřazením totiž odnímáte možnost svobodného konání a vykonávání ostatních práv, která mohou být… Číst vice »

Revizor

To jsou nějaké novoty, že advokáti mají přestat zastupovat své klienty, pokud se to nelíbí internetovému diskutérovi? 😀

K.S.

Nejsem si jistý tím že drakonické a likvidační pokuty jsou vhodné řešení a obecně nejsem jejich příznivcem. Pokud chtějí opravdu jít touto cestou, pak myslím by bylo lepší jít cestou menších částek, ale důsledného vymáhání. Pokud hrozí likvidační pokuta v jednom z deseti tisíc případů, lidi to risknou. Pokud malá a kázání jednou za deset případů, je větší šance že to lidi budou dodržovat. Také je třeba aby bylo rozlišováno mezi člověkem který se prostě zapomene a někým kdo to dělá programově naschvál. A pokud u sebe člověk respirátor nemá, tak by mělo být první mu za úplatu respirátor nabídnout… Číst vice »

revizor

Tak u nás se to nijak neřeší,nevymáhá a celé je to jaksi dobrovolné. Takže pohoda 🙂

Aleš

3000 dolarů je likvidační pokuta? To je měsíční nájemné průměrného baráku v mírně nadprůměrné americké čtvrti. Je snad v Česku 30 tisíc likvidační pokuta?

K.S.

Pro hodně lidí ano.

Otakar

Přesně, hodně lidí nemá ani na neplánovaný výdaj 10 000,-. Ale z nějakého důvodu (finanční negramotnost) mají často iPhone…

libor

ještě, že žijeme v čr ve svobodné zemi a můžeme cestovat bez náhubků…

libor

jo a pokud má někdo pocit, že je důležité nosit respirátor, tak ho musí už musí nosit celý! celý! život. jiná cesta není!!!!

On:

Kolik a jakých vědeckých důkazů potřebujete k prokázání účinnosti roušek? Když krátce použijte Google najdete větší desítky vědecky podložených studií a důkazů. Kdo nechce tomu pomůže jen flákanec.

Jackub

A jak to, že ve státech, kde se roušky nikdy povinně nenosily (např. Švédsko), nebo nenosí teď (např. Maďarsko) nebyla /není epidemiologická situace horší, než u nás? 🤔

mgr.pavel

„V Antarktidě nenosili roušky nikdy a nemají tam jediného nakaženho“.

Copak asi je v mé „argumentaci“ špatně? To, že z jednoho z mnoha atributů (nošení roušek) implikuji závěry situace (počet nakažených), která ale závisí na spoustě faktorů, které zkrátka ignoruji (třeba počet a hustotu osídlení, proočkovanost, obecné social distancing a ohleduplnost,..)?

Jackub

Přemýšlím, čím se ve všech těch bodech liší česká a např. maďarská města a žádné rozdíly nevidím… 🤔 Ono je to tak, že by bylo pro vládu a všechny ty odborníky, kteří to prosazují, blbý, kdyby se „najednou zjistilo“, že po zrušení povinnosti respirátory nosit by… se vůbec nic nestalo.

ušatá

Ono se nic loni na podzim nestalo, když se populisticky začalo s rozvolňováním? Ty tisíce mrtvých jsou co? A kdyby se to neutáhlo, jak by to asi vypadalo? Pak je tu i otázka vykazování nemocných a úmrtí. Ta situace podle řady odborných poznatků byla horší, než statistiky ukazují.

Jackub

Bylo uvolněno už celé léto a nic se nedělo. Nebo jsme měli v červenci nějaká strašná čísla? Na podzim přišlo typické období respiračních onemocnění. No jo, ve Švédsku nic neutáhli a byli na tom líp. Tak jak je to možné??! Navíc – když se podíváte do statistik, podařilo se nám v posledním roce takřka vymýtit rakovinu, cukrovku a spoustu civilizačních chorob – úmrtnost na ně klesla o cca 50%. Tak na co ty tisíce lidí vlastně zemřely??!

Martin Votava

Loni na podzim se nařídilo nošení – a až poté se situace začala zhoršovat. Z toho už něco vyplývá.

Ten co občas skutečně vlakem jezdí
On:

Např. Švédsko nemělo moc povinně,ale hodně dobrovolně povinně a čísla tam moc hezká nebyla,ale chápu nehodí se to do toho správného vidění světa.

K.S.

Protože na rozdíl od dálného orientu tu na to nejsme zvyklí? Tam se to v sezóně nosí celkem běžně, tady se to neřešilo protože to nikoho nenapadlo řešit.

ušatá

A proč v Japonsku je to samozřejmost, že lidé se chrání rouškami po desetiletí? A to vždy, když mají pocit, že jim něco je nebo i v těch epidemiích. Čím to asi bude? Faktem je, že jsou tam lidé odpovědnější a velmi vzdělaní. Možná to mluví za vše. Stačí se s nimi pobavit i zde, když jsou zde třeba jako turisti.

Jackub

Kdyby byli opravdu tak zodpovědní, jak píšete, tak by v případě, kdy se necítí dobře, zůstali doma a nechodili ven, kde můžou někoho nakazit, byť obyčejnou rýmou. Obzvlášť v jejich nacpaných vlacích. U nás bych byl už dávno kvitoval to samé – vždycky mi vadilo, když někdo, kdo chrchlal, prskal a viditelně mu bylo zle, prostě nutně do té kanceláře „hrdinsky“ musel, protože jinak by se asi svět zastavil. Pak stejně lehnul, ale stačil tu „radost“ předat ostatním. Toto mi přijde slušné a ohleduplné, covid – necovid. Ale když se cítím dobře a symptomy nemám, tak nemocný nejsem a nevidím… Číst vice »

ptc

Já naprosto, naprosto a ještě jednou naprosto nechápu všechny ty nářky, jak respirátory nebo roušky hrozně omezují a že než je, to raději autem bez nich. To už dnes jsou lidi úplné bábovky, měkoty, rozmazlené pokojové květinky, že nic nevydrží? Když pominu lidi mající objektivní dýchací obtíže (astma a spol.), kterých zcela určitě není většina, na co si kdo pořád stěžuje? Nepohodlné to do jisté míry je, zvlášť v horku, když si člověk vydechuje teplý vzduch na tvář, ale lidé se rozčilují, jako kdyby kdovíjak trpěli. Zvlášť když uvážíme, že respirátor (či rouška) je funkční pouze, když je těsný, když… Číst vice »

ABC

protože prostě proto!

petr

To je citace z oduvodneni opatreni od min. zdravotnictvi?

ABC

Ale nepohodlí, nesnáze, námaha, útrapy a jejich překonávání tvoří samu podstatu života

tak to si běžte vykonat pouť do Santiaga de Compostela….

mgr.pavel

Pokud se vy nechcete v životě vůbec namáhat, doporučuji vám nevstávat ani z postele. Už to je námaha překonat zemskou přitažlivost, žejo.

(ano, trollím extrémním příkladem. asi tak jako vy)

Jura

Ne, pletete si svobodu s pohodli. U rodicu ma potomek pohodli, ale ne svobodu a zodpovednost sam za sebe.

K.S.

což se navenek pozná jeho splaskáváním a nadouváním při dýchání

Nepozná, už asi tři čtvrtě roku kupuju výrobky od 3M, ty mi sedí a těsní dobře, ale konstrukčně jsou provedené tak že po rozložení drží tvar a jsou dostatečně tuhé na to aby je drobný přetlak/podtlak nedeformovaly.

ušatá

Ty 3M jsou asi to nejlepší, co tu je.

ušatá

Přitom ta rouška, pokud je člověk v klidu (třeba sedí v dopravním prostředku) nebo ho používá tam, kde je víc lidí (obchody, shromáždění apod), tak to zas nemá nějaké zvláštní nepříjemné účinky, navíc je to na relativně krátkou dobu. Mít to tam, kde jsem na ulici sám, nemluvím na lidi apod., není zas tak potřeba. Chce to jen myslet a být ohleduplný. A taky se stále vzdělávat.

ušatá

A to ti lidé ví jak a z čeho? Nebo si to budou brát podle toho, jak se jim osobně to zdá?

Pája

Prokázáno bylo mnohokrát. Zkuste místo sobeckého JÁ myslet i na jiné – pokud to tedy dokážete.

ABC

Mimochodem by mě zajímalo kdo dneska ještě řeší že respirátor je určen na pár hodin či jejich (výrobcem nedoporučené) amatérské sterilizování v páře či mikrovlnce. Každý prostě má akorát nějaký hadr co nosí už pár týdnů dokud se mu neutrhne gumička, prostě proto aby ho měl….

ušatá

Pak dotyčného nelze označit slušným jménem. To čistění a údržba je minimální a dá se to dodržet.

ušatá

Snižuje výrazně riziko. Musí ho mít však všichni. Snižuje totiž průnik viru, bakterií, i kdyby třeba jen o 50%, tak se výrazně snižuje koncentrace nálože infekčního činitele v prostředí. A pokud se navíc dostatečně větrá a lidé dodržují od sebe aspoň ty dva metry, pak je riziko nákazy výrazně menší, či spíš minimální. Pokud tedy nechce nosit masku přes celý obličej – tedy např. vojenskou, aby to bylo stoproćentní.

jura

V proocokovane populaci jsou rousky a respiatory cista totalitni buzerace. Neni k nim zadny vedecky podlozeny duvod.

am3306

Je to symbol. Symbol svobody. Symboli jsou duleite aby jsi lidi pamatovali v kazdom momente co je dulezite, poslouchat jako treba posloucha vojak.

Avanti

Vy jste opravdu „inteligenti“, prej buzerace a symboli (ano opravdu tam napsal i), doufám že nemáte volební právo.

Jura

Nejsou nahodou Usa premiantem v ockovani? Navic, stoprocentni proockovanost populace u jakehokoliv ockovani je naprosto nerealna.

On:

Ale jen v plně proočkované populaci, což zatím nikde na světě nedokázali.

mgr.pavel

A kde je prosím ona „proočkovaná populace“?

Kolik procent populace musí být proočkováno, aby zafungovala kolektivní imunita?

Jinak očkovaní lidé bohužel také můžou být přenašeči viru. Sice s menší pravděpodobností, ale pořád můžou. Takže z tohoto plynou ty vámi chtěné „vědecky podložené důvody“.

Slosor

Podle britské studie přenášejí očkovaní virus stejně snadno jako neočkovaní. Takže co dál? Respirátory do smrti? Díky, ale v takovém světě žít nechci.

A mimochodem tím úplně padá legitimita zvýhodňování očkovaných a považování je za bezinfekční. Pokud žijeme v právním státě, soud to musí shodit.

K.S.

Shodit co přesně? Máte tam dvě věci které může soud shodit.

Další věc je že je rozdíl mezi bacilonosičstvím a schopností ten vir šířit a v množství šířeného viru. Já tu studii neznám, pokud máte link, mohl byste je poskytnout? Ony jsou to totiž podstatné metriky k tomu.

ušatá

Můžete to řešit třeba odstěhováním do pralesa nebo na Saharu. Pokud chcete žít ve společnosti, pak jsou určitá pravidla, která se musí dodržovat a která se také musí upravovat, měnit, podle situace a znalostí. Kdyby ve středověku měli dnešní znalosti, nebyly by epidemie moru.
A zajímalo by mne, jak by všichni ti rádoby rebelové by dnes na podobnou nemoc reagovali. Tehdy vyhynulo až 80 % obyvatel. Dnes, při snadném cestování světem a třeba neexistenci léku by to možná skončilo úplně fatálně.

K.S.

A nebo se můžete odstěhovat třeba Vy a ostatní co radí lidem se odstěhovat a založit si tam vlastní společnost? Ono je to z filosofického pohledu velmi zajímavé jak se pokaždé někdo dožaduje toho aby jeho názorový oponent odešel, nebo jej chce rovnou vystěhovat, místo toho aby odešel sám. A pokud se tak oháníte moderní společností, tak musíte zase vzít v potaz že ta pravidla se musí tvořit, pokud mají dlouhodobě fungovat, na základě společenské diskuse, ne tak že si tu hrabe Olaf vleze do televize a večer Ken všechno zavře. Dlouhodobý pocit že stát si dělá co chce bez… Číst vice »

Jura

Hm, jenze u proockovanych je onemocneni covidem zavazne jako lehke nachlazeni. Ze nekdo riskuje jako neoockovany je jeho riziko a jeho volba. Kterou neni duvod nerespektovat.

Jackub

Tak proto se v Izraeli, nejproočkovanější zemi na světě, opět plní nemocnice?

ušatá

Jenže ona plně proočkovaná není, neví se dost dobře, jak je očkování účinné a bezpečné a už vůbec málo o vlivu mutací. Takže se zklidněte.

Samo

Pritom riešenie je tak jednoduché: Povoliť nosenie respirátorov *s ventilom* ktoré na rozdiel od bežných respirátorov chránia toho kto ich nosí, nie ostatných okolo neho (dnes sú preto zakázané). Potom by mal každý možnosť chrániť sa ako sám chce a nebolo by nutné sa spoliehať na to či človek vedľa nás nosí tu handru správne (nápoveda: ak to niekto nosí z donútenia, asi nemá dôvod zaoberať sa tým ako to nosí).

Primitívne jednoduché, ale nie, radšej budeme rozdúchavať konflikty v spoločnosti. Pritom keď sa pozrieme do štátov kde sa handry na ksichte nenosia, žiadna apokalypsa nenastala.

K.S.

Ty jsou právě na dvě věci, respirátor bez ventilku filtruje i vzduch který jde ven a poměrně dost toho tak také zadrží.

petr

Kdo se boji, at si beha s FFP3, nebo klidne s celooblicejovou maskou

ušatá

To snad nemyslíte vážně? To by se ta nemoc šířila spíš už lavinovitě!!

Avanti

Dobře, taky bych u nás přitvrdil na nezodpovědné české tydýty který si myslí, že rouška/respirátor nějak omezuje jejich život. Taková pokuta cca 50000 už by lidi naučila zodpovědnosti.

Avanti

A předem zdravím mínusáře z volného bloku! 😃

Jelen

Respirátor imunitu neničí. To je ničím nepodložený blábol, který si lidi vymysleli jen proto, aby svoji bezohlednou sobeckost měli čím zdůvodnit.

K.S.

Spíš bych měl za bezohledné chránění lidí kteří o vcelku slušnou ochranu nestojí a aktivně ji odmítají.

On:

Vědecký důkaz o ničení si imunity rouškou by byli? Ať hledám jak hledám žádné relevantní jsem nenašel, jen od lékařů z VŠŽ.

ušatá

Však nic takového není. Samozřejmě se to nenosí 24 hodiny denně a neběhá se v tom apod. Prostě ten selský rozum.
Ale co chudáci lékaři při operacích, denně v tom jsou i 12 hodin? Ti asi na to houfně umírají!

ušatá

Ale řeší. Nastudujte si to a nečtěte jen nesmysly na internetu.

Zdenek

Mínusuju a škoda že jde jen jednou takovej kec jsem tu na fóru jako od avantiho dlouho nečetl:-(

ušatá

Kdo vás toto učí?

Hojakar

Klidně si spi v respirátoru a na tom ještě 2 roušky… Nás normální nech normálně dýchat

ušatá

Normální? Nebo spíš naopak? Nebo jen naprosto bezohlední?

Hojakar

Naprosto normální…o své zdraví a imunitu se starám lépe než 70% lidi v cr- sportují, otuzu ji se, nekouřím, skoro nepiju, neprejidam se, jím zdravě apod. Co delate vy? Nosíte nesmyslný hadr na puse?

Petr

Co pokuta… Valku na ne! Nejdriv totalitu a pak valku!

Avanti

Tady je zbytečný na něco reagovat, nikdo z vás to nebere vážně, píšete akorát zvratky.

ABC

svoji ke svým

Jura

Odstehujte se do Ciny, bolseviku.

Avanti

Kdo je u vás bolševik vy nulo?

ušatá

Co tím chcete říct? Že ochrana zdraví řádně a nekompromisně probíhá jen v Číně? A opravdu si myslíte, že jsou tam bolševici? Co kdybyste to nějak zdůvodnil, definoval, abychom se poučili. Tam je totiž možná tvrdší kapitalismus než kdekoliv jinde.

Kluk z Pankráce

Pokud se řekne, že se budou nosit roušky, tak se to musí i vymáhat a pokutovat. A ne jako u nás, že se něco dohodne a pak si každý dělá co chce.

Samo

Žijeme v demokracií, legislatívu ktorá je v rozpore s požiadavkami väčšiny obyvateľstva je veľmi ťažké vymáhať. V prvom rade je chyba že taká legislatíva vôbec existuje, to by v demokratickom zriadení nemalo byť možné.

mgr.pavel

Spíš žijeme ve státech, kde vláda není schopna si svá nařízení obhájit.

Ta nařízení mají své epidemiologické / vědecké opodstatnění. Ale vlády jsou impotentní ve schopnosti toto vysvětlit lidem. Když si k tomu přidáte hoaxy „kamarád přítele bratrance se pod rouškou udusil“ nebo rovnou „covid neexistuje“, máte ten výsledek s vašimi „požadavky obyvatel“. TOTO je špatně, ne legislativa.

revizor

O mně naštěstí nerohoduje internetový diskutér, co si kde s kým dohodl 😀

ušatá

A ono se to nevysvětlovalo? Že do toho kecal každý, i ten kdo tomu nerozumí, je věc jiná. A to je věc, v prvé řadě, sdělovacích prostředků, které na té neobjektivnosti a neodbornosti nesou dost velký podíl.