egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

United Airlines oznámily nové linky do Evropy, Praha na seznamu chybí

Boeing 767-300 společnosti United Airlines v Praze. Foto: Letiště Praha
Boeing 767-300 společnosti United Airlines v Praze. Foto: Letiště Praha
Američtí dopravci sází na pokračující vakcinaci a jasnější pravidla pro cestování.

Letecká společnost United Airlines začne v letošním létě nově létat do Dubrovníku, Atén a islandského Reykjavíku. Návrat amerického dopravce do Evropy je zatím pozvolný a nebude znamenat ani obnovení linky do Prahy.

United od července začne létat z Newarku do Dubrovníku, z Washingtonu do Atén a z Chicaga do Reykjavíku. United krok vysvětlují tím, že jde o země, které se otevírají návštěvníkům s vakcínou proti Covid-19. Dopravce nabízí cestujícím, aby si dopředu nahráli do systému potvrzení o tom, že jsou očkováni a mohli se odbavit ještě před samotným letem.

„Za poslední měsíc objem vyhledávání do těchto destinací stoupl o 61 %,“ uvedla firma v prohlášení. Podle viceprezidenta pro mezinárodní provoz Patricka Quayleho to ukazuje, že cestující jsou připraveni se opět vrátit do letadel.

V případě letů do Dubrovníků půjde o spojení třikrát týdně z Boeingem 767-300ER, do Řecka bude dopravce létat denně s Boeingem 787-8. Na Island nasadí dopravce Boeing 757-200, lety jsou naplánovány každý den.

United nově oznámily i tři linky do Afriky: do Accry a Lagosu z Washingtonu a Johannesburgu z Newarku. Navýší současně počty letů například do Izraele, v květnu obnoví lety do Říma, Milána, Mnichova nebo Amsterdamu.

Před vypuknutím pandemie koronaviru létaly United Airlines z Prahy do Newarku, lety obnoveny zatím nebyly.

Americké letecké společnosti jsou s pokračující vakcinací relativně optimistické ohledně dalšího vývoje, velkou expanzi na léto oznámily minulý týden American Airlines.

Odebírat
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
G700

Prostě my, ani Američani teď to letadlo nejsme schopní naplnit, protože z Východního pobřeží do Evropy je těch feedovacích možností hrozně moc i v dnešní době… Podle mě by dávala smysl linka spíš na západní pobřeží, asi LAX… Ale nejsem si jistý, jestli United má éro, co by to doletělo a hlavně opět, jak to naplnit?

Tomas

proc by united nemelo mit ero, co by to doletelo? 😀

G700

Pardon, vypadlo mi v textu “v LAX”… Nevim, co tam na bazi maji za letadla a co tamodsud litaji, protoze vetsinu Evropy feedujou z Newarku a Chicaga…. A ze SFO/LAX hlavne pres Star Alianci Lufthansa pres FRA/MUC

Petr

Škoda, byla to skvělá linka

Martin Csabo

Já si myslím že to nejde o konec linky PRG-EWR a příští léto jí tu budeme zase mít

Lukáš

Pokud se konečně příští léto dostane očkování i na ekonomicky nejsilnější věkovou populaci tak možná jo, ale důchodcema to nenaplní..

Martin Csabo

Tak samozřejmě ale osobně si myslím že do Vánoc by mohlo být proočkováno minimalně 50% české populace

petr

No jen aby… Při minulé krizi to Deltě trvalo 3 roky, než obnovila PRG