Tři měsíce neomezeného cestování vlakem po Evropě za 11 275 Kč. Interrail na pár dní zlevnil o 50 %

ICE 4, Giruno a TGV 2N2 na nádraží v Curychu. Foto: SBBICE 4, Giruno a TGV 2N2 na nádraží v Curychu. Foto: SBB

Speciální akce připomíná 50. výročí jízdenky.

Evropská síťová železniční jízdenka InterRail je od včerejšího dne až do 10. května k dostání za mimořádně nízkou cenu. České dráhy zlevnily její globální varianty o 50 %. Sleva se týká jízdenek na jeden až tři měsíce. Jde o akci k 50. výročí založení jízdenky.

Díky akční nabídce Českých drah a společnosti Eurailgroup lze ušetřit až 10 000 Kč a získat celoevropskou jízdenku na dobu až 3 měsíce za poloviční cenu. Sleva platí pro globální jízdenky s platností 1, 2 nebo 3 měsíce v 1. i ve 2. třídě vlaků a pro všechny kategorie zákazníků od mládeže, přes dospělé po seniory. K jedné dospělé jízdence lze zároveň vystavit až dvě bezplatné jízdenky pro děti do 12 let. Na velmi výhodné podmínky cestování tak dosáhnou i rodiny s dětmi.

Například tříměsíční globální jízdenka Interrail 2. třídy stojí běžně více než 22 000 Kč, od 6. do 10. května ji lze koupit za 11 275 Kč. Mladí lidé do 27 let (včetně) za ni zaplatí v tyto dny 8 475 Kč a senioři 10 150 Kč. V poměru ceny a cestovních možností jsou pak nejvýhodnější doklady s platností dva a tři měsíce.

Globální jízdenky Interrail lze během jejich platnosti použít kdykoliv a pro neomezený počet cest u železnic a trajektových společností, které jsou do nabídky zapojeny. Cestující tak získá vlastně neomezenou jízdenku pro své cesty, pouze v určených spojích, jako jsou některé rychlovlaky a noční spoje, je třeba zakoupit příplatek nebo rezervaci. Držitel jízdenky tak může v době její platnosti podniknout hned několik cest do zahraničí a postupně poznávat například naše sousedy, Benelux, Francii, lze dojet až k Atlantiku v Portugalsku, Eurotunelem do Velké Británie, na italskou Sicílii nebo do Skandinávie. S Interrailem lze dosáhnout také řecké ostrovy nebo turecký Istanbul a Ankaru. Jízdenky lze využít třeba pro opakované víkendové cesty do zahraničí a každý víkend tak trávit v jiném evropském městě.

Jízdenky Interrail byly zavedeny 1. března 1972 s cílem podpořit cestování mladých lidí a studentů, umožnit jim seznámení s jinými zeměmi, národními zvyky a navázat mezinárodní přátelství mezi mladými lidmi. Z počátku byly určené pro velmi mladé lidi do 21 let, později se tato hranice zvýšila na 23 let a od roku 1979 na 26 let. Od roku 1988 jsou tyto jízdenky nabízeny pro všechny věkové skupiny. Jízdenky Interrail v současnosti platí u více než 40 společností provozujících železniční dopravu a trajekty ve 35 státech Evropy.

Kompletní ceník je ke stažení zde.

Tagy InterRail
46 komentářů