Cestovní ruch Letectví

Travel Service loni přepravil 5,5 milionu lidí, o pětinu více než v roce 2016

SmartWings B737 MAX, foto: Travel Service
SmartWings B737 MAX, foto: Travel Service

Tuzemská letecká společnost Travel Service loni výrazně vylepšila pasažérské statistiky. Jejích pravidelných a charterových linek využilo 5,5 milionu cestujících, což je o pětinu meziročně více. Dalších 800 tisíc cestujících přepravila letadla Travel Servisu ve službách pro jiné dopravce. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Společnost, která původně vyrostla na charterových letech do dovolenkových destinací, se stále více zaměřuje na pravidelnou dopravu pod značkou SmartWings. Pravidelné linky hlásí za loňský rok nárůst o 51 procent na 2,86 milionu pasažérů. Z českých letišť nejvíce cestujících loni mířilo do bulharského Burgasu, izraelského Tel Avivu, na Krétu (Heraklion), Rhodos a do tureckého letoviska Antalya.

„Průměrné využití sedačkové kapacity naší flotily na pravidelných linkách se loni zvýšilo na 86,5 procenta,“ uvedl hlavní manažer značky SmartWings Radek Müller.

Travel Service provozuje flotilu 37 letadel. Během následujících pěti let projde letadlový park výraznou modernizací. Společnost objednala 39 nových letounů Boeing 737 MAX, z toho šest zařadí do flotily během letošního roku. První stroj získá Travel Service koncem ledna.

Travel Service loni operoval lety z celkem 12 bází v sedmi zemích, jeho letadla mířila do 423 destinací. Majetkově spřízněné České aerolinie zatím loňská čísla nezveřejnily.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
🆗

Teoreticky už mužeme říct že letadla SmartWings protože letos Travel Service údajně zanikne a v barvách TVS prý zůstanou jen 737-900 a to těžko říct jak dlouho. Osobně si myslím že je to škoda a barvy Smart wingsu se mi moc nelíbí navíc Maxíci podle mě vypadaly lépe v barvách TVS 🙁 .

Martin S.

Jestli TVS zanikne, je to jedině dobře. Stane se z toho jedna silná značka, spolu s ČSA.

🆗

Nene stane se z toho Smart Wings a ČSA bude jen taková dcera o které se ještě neví co s ní bude (nejspíš se nechá jako česká značka a Smart Wings posílí lety v zahraničí) 😉 ale pár pilotů TVS už prý žádá o povolení k létání na OK-YBA.

Lucy

CSA je velmi silna znacka a bude dcerou SW. Sdileni sedacek? Jaky asi, vetsi moznosti destinaci kam se dostat v ramci jedne spolecnosti. Bezte si radeji teoretizovat do sachoveho klubu.

🆗

Toto není teorie nýbrž realita. Travel service kupuje ČSA nikoli opačně = hlavní společnost Smart Wings dcera ČSA stejný způsob jako má v zahraničí Lufthansa s Eurowings.

noerf

Zajímalo by mne, jaký měl vliv sdílených sedaček v letadlech Čsa a naopak.