Travel Service loni přepravil 5,5 milionu lidí, o pětinu více než v roce 2016

SmartWings B737 MAX, foto: Travel ServiceSmartWings B737 MAX, foto: Travel Service

Tuzemská letecká společnost Travel Service loni výrazně vylepšila pasažérské statistiky. Jejích pravidelných a charterových linek využilo 5,5 milionu cestujících, což

Tuzemská letecká společnost Travel Service loni výrazně vylepšila pasažérské statistiky. Jejích pravidelných a charterových linek využilo 5,5 milionu cestujících, což je o pětinu meziročně více. Dalších 800 tisíc cestujících přepravila letadla Travel Servisu ve službách pro jiné dopravce. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Společnost, která původně vyrostla na charterových letech do dovolenkových destinací, se stále více zaměřuje na pravidelnou dopravu pod značkou SmartWings. Pravidelné linky hlásí za loňský rok nárůst o 51 procent na 2,86 milionu pasažérů. Z českých letišť nejvíce cestujících loni mířilo do bulharského Burgasu, izraelského Tel Avivu, na Krétu (Heraklion), Rhodos a do tureckého letoviska Antalya.

„Průměrné využití sedačkové kapacity naší flotily na pravidelných linkách se loni zvýšilo na 86,5 procenta,“ uvedl hlavní manažer značky SmartWings Radek Müller.

Travel Service provozuje flotilu 37 letadel. Během následujících pěti let projde letadlový park výraznou modernizací. Společnost objednala 39 nových letounů Boeing 737 MAX, z toho šest zařadí do flotily během letošního roku. První stroj získá Travel Service koncem ledna.

Travel Service loni operoval lety z celkem 12 bází v sedmi zemích, jeho letadla mířila do 423 destinací. Majetkově spřízněné České aerolinie zatím loňská čísla nezveřejnily.

Tagy cestující Travel Service
6 komentářů