cargo

Britská železnice měla kvůli viru nejméně pasažérů od poloviny 19. století

V řadě zemí jsou na hlavních koridorech 4 koleje běžné. Snímek z britské West Coast Line, která spojuje Londýn s Glasgow. Foto: Wikimedia CommonsV řadě zemí jsou na hlavních koridorech 4 koleje běžné. Snímek z britské West Coast Line, která spojuje Londýn s Glasgow. Foto: Wikimedia Commons

Kvůli pandemii koronaviru se počet cestujících na britské železnici snížil na úroveň z doby před 170 lety, méně pasažérů než

Kvůli pandemii koronaviru se počet cestujících na britské železnici snížil na úroveň z doby před 170 lety, méně pasažérů než letos na jaře vlaky přepravily naposledy v polovině 19. století. S odvoláním na data zveřejněná vládním úřadem pro silniční a železniční dopravu (ORR) o tom informoval list The Times.

Mezi dubnem a červnem letošního roku, tedy v době, kdy v Británii vrcholila jarní vlna pandemie Covidu-19, se podle úřadu uskutečnilo 35 milionů cest vlakem. Ve stejném období loni to přitom bylo 439 milionů.

Poloprázdné spoje v jarních měsících souvisely s nařízeními za celostátní karantény, kdy lidé měli domov opouštět jen v nejnutnějších případech. Ani poté, co nejtvrdší restrikce skončily, se ale počet cestujících příliš nezvýšil. V září podle The Times vlaky přepravily jen zhruba třetinu cestujících oproti běžnému provozu před pandemií.

Podle ministerstva dopravy mají lidé obavy cestovat veřejnou dopravou včetně vlaků, protože se bojí nákazy. Riziko infekce je podle nich v dopravních prostředcích vysoké, i když jsou všude dodržována hygienická opatření. Dráhy proto počítají s tím, že důvěra lidí se bude vracet jen pomalu a že počet cestujících se vrátí na úroveň z doby před pandemií až za několik let.

ČTK

Tagy britská železnice cestující Koronavirus
20 komentářů