z prahy

Trať v Němčicích nad Hanou je po včerejší srážce vlaků opět průjezdná

Srážka lokomotivního a osobního vlaků v Němčicích nad Hanou. Foto: Drážní inspekceSrážka lokomotivního a osobního vlaků v Němčicích nad Hanou. Foto: Drážní inspekce

V Němčicích nad Hanou je zatím průjezdná první kolej s omezením.

Necelých 24 hodin po srážce osobního a lokomotivního vlaku v Němčicích nad Hanou je trať Brno – Přerov opět průjezdná.

Správa železnic otevřela ve 12:48 první kolej, zatím o omezením rychlosti do 50 km/h. „Další opravné práce budou pokračovat v následujících dnech,“ uvedla Správa železnic na twitteru.

K mimořádné události došlo včera ve 13:26, Šlo o osobní vlak Českých drah Os 3821 z Olomouce do Nezamyslic a lokomotivní vlak společnosti Retrack Czech z Havlíčkova Brodu do Ostravy. V čele osobního vlaku byla lokomotiva 163 s vozy Bdt, Retrac jel po trati s lokomotivou Siemens Vectron. Při srážce vlaků došlo k vykolejení dvou osobních vozů. Dva lidé byli zraněni, strojvedoucí lokomotivy dopravce Retrack Czech byl převezen do olomoucké nemocnice vrtulníkem.

Příčiny nehody vyšetřuje Drážní inspekce, pravděpodobnou příčinou byla nedovolená jízda lokomotivního vlaku. Vzniklá škoda je odhadnuta na 10,3 milionu korun, nejvíce pak na lokomotivě Siemens Vectron.

Tagy Brno - Přerov Správa železnic srážka vlaků
22 komentářů