V Němčicích nad Hanou se srazila lokomotiva s osobním vlakem, dva lidé jsou zraněni

Srážka lokomotivního a osobního vlaků v Němčicích nad Hanou. Foto: Drážní inspekceSrážka lokomotivního a osobního vlaků v Němčicích nad Hanou. Foto: Drážní inspekce

Při srážce došlo k vykolejení dvou vozů.

Provoz na trati mezi Nezamyslicemi a Přerovem je zastaven kvůli srážce osobního a lokomotivního vlaku. Nehoda si nevyžádala žádné oběti na životech, dva lidé jsou zraněni.

Událost potvrdil generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera, ke srážce došlo ve 13:26. Šlo o osobní vlak Českých drah Os 3821 z Olomouce do Nezamyslic a Lokomotivní  vlak společnosti Retrack Czech z Havlíčkova Brodu do Ostravy. V čele osobního vlaku byla lokomotiva 163 s vozy Bdt, Retrac jel po trati s lokomotivou Siemens Vectron.

Při srážce vlaků došlo k vykolejení dvou osobních vozů. Dva lidé jsou zraněni: strojvedoucí a cestující v osobním vlaku.

Strojvedoucí byl s otřesem mozku letecky transportován do olomoucké nemocnice. Zraněný cestující z osobního vlaku byl muž ve středním věku, kterého zdravotníci převezli s poraněním hrudníku do prostějovské nemocnice.

Podle záběrů z nehody nedošlo k čelní srážce, ale lokomotiva nákladního vlaku narazila do osobního na výhybce z boku. Podle Drážní inspekce je odhadovaná škoda 10,3 milionů korun, událost vyšetřuje.

Provoz na trati je zcela zastaven, podle odhadů Správy železnic nejméně do 16 hodin v neděli. Video z události je na facebookové stránce Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje.

Srážka vlaků v Němčicích nad Hanou.  Ilustrační foto: Správa železnicSrážka vlaků v Němčicích nad Hanou. Foto: Správa železnicSrážka vlaků v Němčicích nad Hanou. Foto: Správa železnicSrážka vlaků v Němčicích nad Hanou. Foto: Správa železnicSrážka lokomotivního a osobního vlaků v Němčicích nad Hanou. Foto: Drážní inspekce Srážka lokomotivního a osobního vlaků v Němčicích nad Hanou. Foto: Drážní inspekce Srážka vlaků v Němčicích nad Hanou.Srážka osobního a lokomotivního vlaku v Němčicích nad Hanou.

 

(článek průběžně aktualizujeme)

Tagy České dráhy drážní inspekce Retrack Czech srážka vlaků
287 komentářů