LOT 3a leaderboard

Trať podél Berounky opraví Strabag Rail, výluka potrvá deset týdnů

Opravené nádraží v Hýskově. Foto: Správa železnicOpravené nádraží v Hýskově. Foto: Správa železnic

Několikadenní výluka začíná i mezi Prahou a Berounem, místo rychlíků pojedou autobusy.

Společnost Strabag Rail vyhrála zakázku na komplexní opravu části tratě Beroun – Rakovník v úseku Beroun Závodí – Hýskov. Pro cestující to znamená výluku od pondělí 6. září až do 19. listopadu. Podle výlukového jízdního řádu budou nahrazeny vlaky autobusy mezi Berounem a Roztoky u Křivoklátu.

Správa železnic zaplatí za opravu 65 milionů korun, jak vyplývá z dokumentu v registru smluv. Součástí akce je kromě opravy i demolice dvou drážních objektů: závorářského stanoviště a někdejšího strážního domku.

V rámci prací bude probíhat komplexní oprava trati: výměna kolejnic, výměna pražců, oprava přejezdů, úprava geometrické polohy koleje, úpravy odvodnění a okolního terénu.

Opravou trati dojde na vybraných místech k možnosti úpravy rychlosti pro některé typy vozidel na rychlostní profil V130. Opravy trati mezi oběma městy mají pokračovat v dalších letech i na jiných úsecích.

Na jiné trati podél Berounky musejí cestující počítat s novým omezením od zítřka. Rychlíky linky R16 nebudou jezdit mezi Prahou a Berounem, nahradí je autobusy. Výlukové jízdní řády jsou zde. Omezení potrvá do půlnoci z úterý na středu.

Tagy Beroun-Závodí - Hýskov seznam Správa železnic Strabag Rail trať 174 Beroun - Rakovník
29 komentářů