Továrna na letenky a dotace. Kiwi.com dostane od státu třikrát více, než tvrdilo

Letenkový portál kiwi.com, foto: Zdopravy.czLetenkový portál kiwi.com, foto: Zdopravy.cz

Společnost Kiwi.com získá od státu podstatně větší dotaci na svůj byznys prodeje letenek, než sama tvrdí ve výroční zprávě. Namísto

Společnost Kiwi.com získá od státu podstatně větší dotaci na svůj byznys prodeje letenek, než sama tvrdí ve výroční zprávě.

Namísto 28 milionů korun, které firma uvedla ve výroční zprávě za rok 2016, má dostat postupně až 87,6 milionů korun, tedy trojnásobek původně uváděné částky. Vyplývá to z informací portálu s přehledem dotací Risy.cz

Podle mluvčího firmy Petra Barsónyho údaje ve výroční zprávě sedí, jen obsahují údaje o dosud vyplacených penězích. „Dotace bude čerpána průběžně až do konce projektu v roce 2018,“ dodal Barsóny.

Kiwi.com získalo peníze z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, který administruje Ministerstvo průmyslu a obchodu. V rámci projektu firma slíbila 154 nových pracovních míst.. „Cílem projektu je diverzifikace příjmů Kiwi.com, zvýšení globální konkurenceschopnosti společnosti a zajištění podmínek pro dlouhodobou prosperitu prostřednictvím identifikace mezery na trhu a využití disruptivní domény v rámci trhu služeb pro leteckou dopravu,“ uvedla firma v hlavním shrnutí žádosti o dotaci.

Podle Barsónyho jde o prostředky, které se využívají pro lákání zahraničních investorů nebo mohou přispět k podpoře globálního růstu české společnosti.  „Před podáním žádosti jsme zvážili všechny podmínky dotace, které představují pro společnost velký závazek k místu realizace projektu – Brnu. Samotné podání žádosti bylo standardním manažerským rozhodnutím, vedeným enormním nárůstem počtu pracovních míst v letech 2015 – 2016,“ dodal Barsóny.

Kiwi.com postavilo svůj byznys na spojování letů různých nespolupracujících společností. Řada aerolinek už začíná spolupracovat navzájem, případně největší nízkonákladové letecké společnosti nabízí samy lety s přestupy.

Podle přehledu přidělených dotací obdržely ze stejné výzvy peníze i jiné firmy, zabývají se částečně dopravou. Například společnost Chaps, kterou chtějí koupit České dráhy, například obdržela 33 milionů korun na vývoj aplikace Inteligentní doprava, dotaci získala například i společnost Seznam.cz.

Český vyhledávač a prodejce letenek Kiwi.com se stal letos  nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě. Zvítězil v žebříčku Deloitte Technology Fast 50.

Tagy dotace Kiwi.com
Žádné komentáře