z prahy

Ťok zastavil nákup Chapsu. Počká to na nové vedení ministerstva, tvrdí

IDOS, vyhledávání vlaků, foto: Zdopravy.czIDOS, vyhledávání vlaků, foto: Zdopravy.cz

Chystaný nákup společností Chaps dceřinou firmou Českých drah ČD – Informační Systémy začíná výrazně zadrhávat. Ministr dopravy Dan Ťok požádal

Chystaný nákup společností Chaps dceřinou firmou Českých drah ČD – Informační Systémy začíná výrazně zadrhávat. Ministr dopravy Dan Ťok požádal vedení Českých drah, aby ještě s nákupem počkaly. Kvůli nákupu firmy chce interpelovat Ťoka opozice. Na podezřelé okolnosti transakce upozornil jako první server Zdopravy.cz ve středu. České dráhy mají své dceřiné firmy půjčit 400 milionů korun na nákup Chapsu, půjčku schválila už dozorčí rada.

„Požádal jsem předsedu představenstva Pavla Krtka o analýzy, které doloží, jak je dobře transakce připravená a současně jsem ho poprosil, aby s takovou záležitostí příliš nespěchali. Myslím si, že nákup vydrží, až bude nové vedení ministerstva po volbách, není potřeba s tím spěchat,“ řekl Ťok.

Na podezřelé okolnosti transakce upozornil ve středu jako první server Zdopravy.cz. České dráhy půjčují své dceři na nákup až 400 milionů korun, podle posledních zveřejněných výsledků Chapsu je přitom hodnota firmy výrazně nižší.

Transakce se bude navíc řešit i ve Sněmovně. Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek už na svém twitterovém účtu uvedl, že interpelaci na ministra dopravy podá. „Tahle operace nese řadu znaků organizovaného zločinu.Třeba se mýlím,ale rohodně budu příští týden interpelovat.400 mio je nesmysl,“ napsal Kalousek.

Tagy Chaps Dan Ťok Miroslav Kalousek
1 komentář