Teplice kupují sedm nových autobusů od Scanie a Isuzu

Midibus Isuzu NovoCiti Life. Pramen: OAD KolínMidibus Isuzu NovoCiti Life. Pramen: OAD Kolín

Město poptává ještě nové trolejbusy.

Příspěvková organizace Městská doprava Teplice zakončila soutěž na dodávku dvou typů autobusů. Pět dvanáctimetrových nízkopodlažních autobusů Scania Citywide LF dodá městu Scania, dva nízkokapacitní dvounápravové autobusy dodá Turancar. Půjde o autobusy Isuzu NovoCiti Life.

Vítězství obou firem vyplývá z informací na profilu zadavatele a v registru smluv. Hodnota zakázky na pět autobusů je 27,5 milionu korun, na nízkokapacitní autobusy NovoCiti Life 9,6 milionů korun.  Autobusy mají být podle smlouvy dodány do konce listopadu 2023. V případě krátkých autobusů se nikdo jiný kromě Turancaru do tendru nepřihlásil, u dvanáctimetrových zatím není zveřejněna zpráva zadavatele.

„Vozidla Isuzu budou nasazována na linku 110. Nově zakupovaná vozidla budou v majetku dopravce, stávající budou nadále v majetku města,“ řekl Jakub Číže z teplického magistrátu. Linka 110 spojuje Buzuluckou a Doubravickou ulici.  Nové vozy Scania budou do dodání nových parciálních trolejbusů sloužit jako náhrada trolejbusů, po jejich dodání budou sloužit jako zálohová vozidla.

V Teplicích aktuálně běží ještě soutěže na deset nových trolejbusů.

Tagy Isuzu NovoCiti Life Městská doprava Teplice MHD Teplice Turancar
22 komentářů