Tatry mají mít opět přímé letecké spojení s Prahou, plánuje šéf popradského letiště

Airbus A320 společnosti Wizz Air odlétá z letiště Poprad - Tatry. Foto: Letisko Poprad - TatryAirbus A320 společnosti Wizz Air odlétá z letiště Poprad - Tatry. Foto: Letisko Poprad - Tatry

Přímá linka mezi Prahou a Popradem skončila v roce 2012.

Po devíti letech od ukončení přímé linky Českých aerolinií má dojít k obnovení letů mezi Prahou a Popradem. Plánuje to šéf popradského letiště Peter Dujava, podle kterého je již podepsána smlouva o provozu. Letiště Praha ale zatím o takové lince neví.

Dujava plán na novou linku uvedl v rozhovoru pro slovenský portál NašaDoprava.sk. „Máme eminentní zájem o to, aby fungovalo spojení Poprad – Praha. Toto spojení máme s leteckým dopravcem podepsané, ale samozřejmě vše závisí na tom, jak se vyvine covidová situace,“ řekl Dujava.

Přímé spojení Prahy a Popradu skončilo v roce 2012, od té doby ho nikdo neobnovil. V případě spojení Česka a Tater došlo k velkému rozmachu železničního spojení, výstavbou nových dálnic na Slovensku došlo také k částečnému urychlení jízdy po silnici.

Letiště Praha zatím o plánech na nové spojení do Tater neví. „V rámci rozvoje nových leteckých spojení z Prahy vyjednáváme s různými aerolinkami o pravidelných letech do řady prozatím neobsluhovaných destinací. V tuto chvíli nemůžeme novou přímou linku mezi Prahou a slovenským Popradem potvrdit. Konečné rozhodování o spuštění jakékoli linky vždy probíhá na straně letecké společnosti, řekla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková.

Tagy Letiště Poprad-Tatry letiště praha seznam TAT Top Vysoké Tatry
54 komentářů