Stát chce pro policii až 620 terénních aut, tendr už nezvýhodňuje Škodu Auto

Předávání policejních vozů Škoda Octavia v roce 2015. Foto: Škoda AutoPředávání policejních vozů Škoda Octavia v roce 2015. Foto: Škoda Auto

/AKTUALIZOVÁNO 15.1. 15:20 o vyjádření policie/ Ministerstvo vnitra napodruhé hledá dodavatele až 620 aut v policejním provedení do středně těžkého

Zpět na článek
23 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alf

Vono SUV nemůže konkurovat ani cenou, ani provozními náklady klasickému kombíku, takže to u té Ovce stejně skončí.

Lukys

Jelikož je v požadavku náhon na všechny kola, tak z toho octávka vypadává. Nehledě na cenu, když za octávku chtějí v základu s 1.5 TSI (min výkon 110kw) 534 tisíc a to v ní není vůbec nic, takže předraženou ocatvii určitě ne. Kdo by jí taky chtěl za ty peníze?

Alf

Pochopil jsem text tak, že původní vypsání bylo ušité na Oct. 4×4, což u Hjonde nemá ekvivalent.

Siry

předražená jak prase, dyt i ta scala v základu za 400 tis ne? MAsakr tohle

Supron

a co byste chtěl ? Aby to bylo za 200 tisíc korun ? to asi ne 😀 možná tak škodovka z číny bude za 200 😀 a to ještě v tý číně to vyrobí kvalitněji 😀

Fuksa

Ať jim dají Škodu Karoq s 1.0 TSI motorama! To budou honičky se zločincema co? 😀

Pavelnovak

Twl k čemu policii kufr 500 litrů??

AAA

kufr třímrtvolák, ne

petr.r

ty máš kufr jaký, snad každý si koupí to co potřebuje, podívej se jenom v čem převážejí foták, dron, thermokameru. Doba aby měli za feldou vozík na psa je doufám minulostí.

Franco

Tak hlavně aby to zase záhadným způsobem nevyhrála předražená ochcávka komediaq a škvareq.

Děčíňan

Je zcela zřejmé, že policie se už jednou s Hnůjdajem spálila, tudíž doufám ve vítězství Škodovky, na kterou na rozdíl od H, nejsou žádné stížnosti.

Martin z Moravy

Co koupí? Géčkový Meďoury? 😀

Vít Jůza

Tak, jestli dobře počítám, při stanoveném nejvyšším počtu aut a minimálního odběru v Kč to nesmí být levnější než 200 000 000 : 620 = 322 580,67742 Kč za auto. Zajímavá podmínka.

Sch

Přečtěte si to ještě jednou. Soutěží 620 aut za předpokládaných 330 mil. Kč. Jde o rámcovou smlouvu s odběry až do konce roku 2022 a garantují, že odeberou vozy v minimální hodnotě 200 mil. Kč.
Tzn. když to někdo nabídne za 300 mil. Kč celé a oni odeberou jen za 200 mil Kč, bude to 412 vozů. Když bude nabídka za 250 mil. Kč, tak se stejně zavazují odebrat za 200 mil. Kč, tedy 496 vozů…

Raddie

Tak hlavně Karoq a Kodia jsou spíš parodií na terénní auta 🙂

Raddie

Kodiaq samozřejmě 😉

Lukáš F.

Ovšem cokoliv od Hyundai taky.

Roman Kučera

To si nemyslím. Dle mého lajckého pohledu cokoliv jiného než škodovka vychází lépe, nemyslíte? Když si vezmete co nabízejí za vozy a za jakou cenu? Upřímně se divím, že stále „vyhrávají“ nějaké zakázky, vy ne?

Solnař Ivan

Musím s Vámi souhlasit. Pro mě to jsou jen zloději. Díky bohu za konkurenci! Za ta jejich tuctová auta by takovou sumu zaplatil jen blázen.

Jan Sova

Tak zadávací technický popis (příloha č. 5) neodpovídá terénnímu vozu, kdy pohon je charakterizován takto, cit: „…Pohon přední nebo zadní nápravy s mechanicky nebo automaticky připojitelným pohonem druhé nápravy;…“, světlá výška min – 170 mm….
Takže jestli v minimálních požadavcích má takové vozidlo průchodnost středním terénem (to není vyjetá polní cesta prosím), tak do toho se vleze i Fiat Panda….
Čili se jedná o speciální zakázku na dodání osobních a nikoliv terénních vozidel. Alias pochybné jako vždy….

Svatá Prostoto

A bude se opakovat i tendr na dodávku náhrad za Oktávky? Pčedminulý rok to vyhrál Hyundai s Tucsonem, ale policie pak s pochybnou výmluvou na nedostatek financí koupila jen pár aut místo zamýšlených stovek. Ty Oktávky už ale asi moc dlouho nevydrží.
https://zdopravy.cz/hyundai-hrozi-pravnimi-kroky-policii-cr-kvuli-tomu-ze-nechce-vice-aut-3389/

Ondra

Policie se nemusela na nic vymlouvat, když možnost neodebrání celého množství je uvedeno ve smlouvě…
„Veřejní zadavatelé jsou oprávnění odebírat zboží dle svých potřeb a uvážení po dobu platnosti rámcové smlouvy a to bez stanovení minimálního odebraného množství, maximálně však do výše kupní ceny,“ uvádí smlouva.

Svatá Prostoto

Ano, ale původně se „radovali“, že vzhledem k velmi nízké ceně budou moci odebrat ještě více aut, než plánovali. Ono jako je vcelku zvláštní udělat rámcovou soutěž na počet aut převyšující několikanásobně počet, na kterej mají reálně finance. Čekal bych, že je financování zajištěno před vypsáním takové soutěže. Z čehož usuzuji, že to byla jen výmluva a způsob, jak odebrat co nejméně aut, když to nevyhrála preferovaná Škoda.