Stadler uspěl na „domácí“ půdě. Dodá nové tramvaje pro Valencii a Alicante

Tramvaj Tramlink pro Valencii a Alciante. Foto: Stadler RailTramvaj Tramlink pro Valencii a Alciante. Foto: Stadler Rail

První tramvaj má být dodána do dvou let, do soutěže se nikdo jiný nepřihlásil.

Švýcarská společnost Stadler Rail uspěla v soutěži na dodávku nových tramvají pro španělská města Valencia a Alicante. Tramvaje vyrobí ve svém závodě ve Valencii.

O vítezství v soutěži informoval dopravce Ferrocarrils de la Generalitat Valenciana (FGV) na svých stránkách. Společnost provozuje tramvajovou síť v obou městech. Hodnota zakázky na 16 nových tramvají je 102 milionů eur včetně DPH, odhadovaná cena byla 90 milionů eur. Podle dopravce se nepřihlásil nikdo jiný. Součástí smlouvy je opce na dodávku dalších až dvanácti tramvají.

Dopravce počítá že na nákup získá evropskou dotaci. První série tramvají má jezdit v Alicante. Hotové mají být do 32 měsíců od podpisu smlouvy, první má být dodána do dvou let. V současné době má FGV v provozu 46 tramvají v síti Metrovalencia a 22 vozidel v síti TRAM d’Alacant. Nové tramvaje mají přepravit až 404 cestujících.

Stadler uspěl s modelem Tramlink. Jde o koncept vozidel, který Stadler získal koupí závodu společnosti Vossloh ve Valencii. FGV už tyto tramvaje má, ale ve starší verzi. Nové bude označovat jako řadu 4500.

Tagy Alicante Ferrocarrils de la Generalitat Valenciana Španělsko Stadler Rail Valencia
8 komentářů