Správa železnic využije prostory na nádraží pro výdejní boxy České pošty

Praha hlavní nádraží. Foto: RailreklamPraha hlavní nádraží. Foto: Railreklam

Česká pošta bude hledat provozovatele výdejních boxů.

Na tuzemská nádraží se nebude chodit jen kvůli vlakům, ale i vyzvedávání balíků například z e-shopů. Správa železnic se dohodla s Českou poštou na vybudování 144 výdejních míst na nádražích a poštách. Postupně by se měly výdejní boxy rozšířit i na další nádraží.

Nový plán dnes oznámila Správa železnic v tiskové zprávě. „Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků. Věřím, že novou službu veřejnost ocení,“ uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Výdejní místa má provozovat firma, která vyhraje výběrové řízení. „Lidé si mohou dnes balík vyzvednout na více než pěti tisících poštách a externích Balíkovnách. Přesto chceme jít v nabídce výdejních míst ještě dál. Spolu se Správou železnic nabídneme nezávislému provozovateli výdejních boxů lukrativní prostory, kde si lidé budou moci pohodlně a prakticky kdykoli vyzvednut svoji zásilku,“ říká generální ředitel České pošty Roman Knap.

Boxy budou umístěny ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci. Vyrostou také  v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let.

Tagy česká pošta seznam Správa železnic výdejní boxy
103 komentářů