Správa železnic vyhlásila tendr na opravu nádražní budovy v Kravařích

Nádraží Kravaře ve Slezsku. Autor: Vojtěch Dočkal – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=80376465Nádraží Kravaře ve Slezsku. Autor: Vojtěch Dočkal – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=80376465

Nevyužívaná část budovy se zbourá.

Správa železnic vyhlásila tendr na zhotovitele rekonstrukce výpravní budovy v železniční stanici Kravaře ve Slezsku. Dokončení akce s předpokládanými investičními náklady ve výši 32,5 milionu korun plánuje na podzim příštího roku.

V rámci rekonstrukce provedou dělníci zateplení budovy a výměnu oken, dveří a střešní krytiny. Zachováno zůstane historické členění fasády. V celém objektu dojde k rekonstrukci rozvodů vody, elektroinstalace a vytápění. Vzniknou bezbariérová WC, zrekonstruují se veřejně přístupné prostory i místnosti pro dopravce i provozovatele dráhy. Současně se ubourá nevyužívaná část budovy.

V rámci venkovních úprav se vybudují bezbariérové vstupy z ulice a z nástupiště. Dále vzniknou krytá stání pro jízdní kola včetně nabíjecích stojanů pro elektrokola, doplní se informační systém a osadí nový mobiliář (lavičky a odpadkové koše).

Po celou dobu rekonstrukce bude cestujícím k dispozici pokladna, čekárna a veřejné WC, které se přesunou do náhradních prostor.

Tagy Kravaře Správa železnic
18 komentářů