SOR poprvé uspěl ve Zvolenu, pro místní MHD dodal 24 nových autobusů

Nové autobusy SOR NS 12 pro MHD Zvolen. Foto: SAD ZvolenNové autobusy SOR NS 12 pro MHD Zvolen. Foto: SAD Zvolen

Do zvolenské MHD míří ještě čtyři autobusy Scania.

Společnost SOR Libchavy uspěla poprvé v soutěži na dodávku autobusů pro SAD Zvolen. Od konce července postupně dodal celkem 24 dieselových autobusů SOR NS 12.

Je to pro nás první zakázka pro SAD Zvolen,“ řekl obchodní ředitel SOR Libchavy Filip Murgaš.

Nová vozidla postupně nahrazují starší vozový park tvořený ještě autobusy Karosa B732, B952 a Irisbus Citelis. Citelisy mají jezdit v městské hromadné dopravě ještě několik měsíců do dodání čtyř nových autobusů Scania Citywide na CNG, které město kupuje s evropskou dotací.

Nové autobusy od SOR jsou klimatizované a plně nízkopodlažní. Jsou připravené i na změnu odbavování. Ve Zvolenu se musí dosud nastupovat jen předními dveřmi, u druhých a třetích dveří je jsou ale již připraveny držáky na odbavovací systém pro nástup všemi dveřmi.

Nové autobusy SOR NS 12 pro MHD Zvolen. Foto: SAD ZvolenNové autobusy SOR NS 12 pro MHD Zvolen. Foto: SAD ZvolenNové autobusy SOR NS 12 pro MHD Zvolen. Foto: SAD ZvolenNové autobusy SOR NS 12 pro MHD Zvolen. Foto: SAD ZvolenNové autobusy SOR NS 12 pro MHD Zvolen. Foto: SAD ZvolenNové autobusy SOR NS 12 pro MHD Zvolen. Foto: SAD Zvolen
Tagy SAD Zvolen SOR Libchavy SOR NS12 Zvolen
17 komentářů