Autobusy

SOR Libchavy a Iveco uspěly na východě Slovenska, každý dodá 30 autobusů pro SAD Prešov

Autobus SOR NS12. Foto: SOR Libchavy
Autobus SOR NS12, ilustrační foto. Foto: SOR Libchavy

Český výrobce autobusů SOR Libchavy uspěl v jedné ze dvou částí tendru slovenského dopravce SAD Prešov na dodávku nízkopodlažních příměstských autobusů. S dopravcem už firma podepsala rámcovou smlouvu, jak vyplývá z registru slovenských veřejných zakázek. Druhou část získal slovenský dealer autobusů Iveco Tempus-Trans.

„Je to pro nás významná zakázka, rozhodně není minoritní,“ řekl generální ředitel společnosti SOR Libchavy Jaroslav Trnka.

Český podnik vyhrál soutěž na dodávku předpokládaného počtu 30 nových autobusů v délce 10,5 metru. Celková hodnota zakázky činí 6,98 milionu eur včetně daně z přidané hodnoty.

V soutěži o zmíněnou zakázku, o jejímž vítězi rozhodla nižší cena, český výrobce těsně porazil slovenského dodavatele autobusů značky Iveco, společnost Tempus-Trans.

Tempus-Trans naopak uspěl proti SOR Libchavy v druhé části tendru SAD Prešov na dodávku rovněž 30 příměstských autobusů v délce 11,5 metru. Hodnota této části zakázky činí 7,1 milionu eur.

V roce 2017 SOR Libchavy podepsal s bratislavským městským dopravcem DPB smlouvu na dodávku 60 nových autobusů a 18 elektrobusů v celkové hodnotě přes 27 milionů eur (683 milionů Kč).

ČTK

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel

Může mi někdo vysvětlit, proč se objednávají 2 různé délkové varianty, kdy rozdíl je 1m! (Cca 4 sedačky a 2 stojící??) a ještě k tomu je kratší varianta dražší? Jaký to má význam??

Kubrt

Ty SORy budou 10,5 m, ty Iveca 12 m, takže v reálu už to nějaký kapacitni rozdíl bude.

noerf

Daniel: Možná o něco nižší spotřeba a menší poloměr zatáčeni na malých křižovatkách, kde se s klasickým 12 m autobusem je problém vytočit.
To že cena je u kratšího autobusu vyšší je překvapivé, ale zřejmě bude mít lepší výbavu nebo si prodejce snížil marži, aby vyhrál zakázku.

Dog

Kratší varianta je dražší jen v Kč. Asi se během psaní článku radikálně změnil kurz…

Partneři

Škoda transportation