umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Letecké společnosti Letectví

Smartwings proškolí kvůli návratu 737 MAX 400 pilotů, umožní bezplatnou změnu na let s jiným typem

Boeing 737 MAX 8 registrace OK-SWA krátce před vzletem. Foto: Smartwings
Boeing 737 MAX 8 registrace OK-SWA. Foto: Smartwings
Zprovoznění jednoho letadla zabere zhruba tři týdny.

Letecká společnost Smartwings nasadí ještě během února do provozu první letadlo Boeing 737 MAX 8. Do května chce mít firma připraveno pro provoz všech sedm strojů tohoto typu, které stojí téměř dva roky na zemi. Pro cestující chystá informační kampaň.

Návrat do provozu umožní včerejší rozhodnutí evropské agentury pro bezpečnost letectví EASA, kterým dostaly aerolinky opět možnost stroj v evropském vzdušném prostoru využívat. „Smartwings bude postupovat dle požadavků EASA pro znovuzavedení letadle Boeing 737 MAX do provozu. První letadlo 737 MAX máme v plánu nasadit do komerčního provozu ještě během února,“ uvedla mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková.

U každého letounu před nasazením do provozu dojde k ověřovacím letům. „Zprovoznění každého letadla zahrnuje proškolení pilotů, aktualizaci software a hardware a další činnosti dle požadavků EASA. Předepsaným výcvikem na simulátorech projdou postupně všichni piloti Smartwings,“ dodala Dufková. Půjde o více než 400 pilotů, návrat jednoho letadla zabere zhruba tři týdny. „Naší absolutní prioritou je bezpečnost cestujících,“ řekla.

Návrat do Izraele a na delší lety

Zahraniční letecké společnosti spustily před návratem 737 MAX do provozu speciální kampaně, ve kterých vysvětlují cestujícím, že nemusejí mít z cestování letadlem obavy. „Chystáme videa, připravujeme speciální sekci na webu věnovanou 737 MAX, a další aktivity. Chceme zákazníkům umožnit bezplatnou změnu letenky na jiný let,“ upřesnila Dufková. Podobnou možnost mají například zákazníci American Airlines. Pokud mají koupenou letenku na let, který má být provozován s 737 MAX, mohou si bezplatně změnit rezervaci na stejnou trasu s jiným letadlem.

Podle rezervačního systému jsou zatím 737 MAX v plánu u linky na Mallorku, objeví se ale i na jiné trasy. „Letadla 737 MAX plánujeme nasazovat na linky na Kanárské ostrovy, na Madeiru, do Spojených Arabských Emirátů, Ománu, na Kapverdy a další destinace,“ dodala Dufková. Letadla mají nižší spotřebu než dosavadní generace 737-800.

Smartwings se s letadlem v dubnu chtějí vrátit také do Izrale. Z Tel Avivu chtějí provozovat linky Tenerife, do Lisabonu a Marakkéše. Před uzemněním už jeden ze 737 MAX v Izraeli působil, firma těžila z delšího doletu a umožnila tak například spojení bez mezipřistání z Tel Avivu na Kanárské ostrovy.

Všech sedm letadel 737 MAX 8 je od zákazu provozu 13. března 2019 odstaveno v Praze. Po celou dobu na nich probíhala předepsaná údržba podle předpisů Boeingů. Detailněji jsme se systému údržby věnovali loni v srpnu.

52 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vlastimil Kocurek

Dalo by se říct, kdo má zdravý rozum, nebude hrát ruletu o svůj život. Taková Lufthansa jich má pár a zcela jistě je nenasadí, a udělá si na tom obrovskou konkurenční výhodu. Sorry jako.
Jinak všechno o čem se tady píše a diskutuje, je proti tomu bezvýznamné.

Roman

Lufthansa nenasadí v nejbližší době B737MAX primárně proto, že žádné nemá.

Zdenek

Ano. Fanatický nepřítel maxů se ozval

kulhán

Vždyť SW už nemá 400 pilotů? A z toho zbytku byla oslovena jen hrstka na přeškolení na Maxe. Asi chtějí na takové množství simulátorů dostat nějakou půjčku, jinak si nedovedu vysvětlit to šílený číslo. Jinak škoda, že půjde na sim tak málo pilotů. (možna zatím) Sim na Maxe je jeden z mála v Evropě v Praze v CATC a ty už ho potřebují konečně pronajímat aby se začalo konečně vydělávat. Sim na NG není CATC, tudíž mají zisk jen z provozu a ne z pronájmu, neboť jejich největší zákazník na NG je SW a ten si objednává sloty a platí… Číst vice »

JUDr

Jak víte, kolik má SW pilotů? Resp. kolik jich podle Vás má? Pokud se bavíme i o těch v záloze 🙂 Podle dostupných informací SW většinu nepropouštěl „natvrdo“, těch ostrých výpovědí bylo pár, ostatní jsou na stand-by, a právě tyto SW postupně proškolí…

Petr

Založily. Pracovně se mu prý říká „Fond kapitána Veselého“.

Honza

Ale samozřejmě že SW má 400 pilotů.

Frequn

hlavne aby bylo kam litat..ze..max 15km od baraku decka

Dorota

Jak je budou chtít školit a lítat, když zítra se vláda usnese, ze se nebudete moci pohybovat 15 km od domova.

Jana

Znamena to ze prestane jezdit MHD?

RHood

Jedna věc je, že bude jezdit, ale jestli bude přepravovat klienty to je druhá věc.

Lubosch

Už založily Smrtwings fond na odškodnění obětí leteckých neštěstí?

Adam

Hodně slabý humor

Vlastimil Kocurek

Ono totiž vůbec nejde o humor.

Vlastimil Kocurek

A až čistě náhodou spadne další, tak budou mít skeptici pravdu.

Zdenek

Odpovídat si sám sobě na vlastní příspěvek je fajn

Kakulo

…. a konečně se budou moci začít věnovat provozním problémům s motory LEAP-1B

Jiří Kocurek

Ty samé motory jsou i v A320neo, tam problémy nejsou?

Žebřík

V busech je LEAP-1A.

Jano

LEAP-1A—A ako AIRBUS/ LEAP 1B — B ako Boeing === motory sutotožne len sa líšia inštalaciou pre Boeing ,alebo Airbus.

OK-HEU

Motory LEAP 1A a B nejsou zcela totožné, ty co jsou na Airbusu by se pod křídlo MAXe nevešly, mají průměr dmychadla 198cm a sedmistupňovou nízkotlakou turbínu , zatímco na MAXu 176cm a jenom pětistupňovou nízkotlakou turbínu, a ty na Maxu se točí rychleji.

Petr

Na ta informační videa se celkem těším, myšleno v pozitivním slova smyslu. Zdá se, že opravdu SW přišlo na to, co jsou sociální sítě a jak s nimi pracovat.

MildaIV

Nic nedokáže vyděsit cestující tak, jako video, že se nemají čeho bát.

cbv

naprosty souhlas 🙂

Kalanis

Takové to… Jsi v letadle a tam ti pouští „Letecké katastrofy“… Nebo si dáš porci před odletem.

Stony

Vzdycky pred letem koukam na letecky katastrofy:)

SaulGoodman

Upřímně, nejsem si jist, jestli to nebude trochu kontraproduktivní. Myslím, že většina lidí vůbec nepozná, co to je za letadlo, a je jim to úplně jedno. Další část lidí to pak sice pozná, ale holt je cestovka na to letadlo posadí, tak v něm prostě poletí, protože tak mají zařízenou dovolenou. Čekal bych, že těch, co to poznají/zjistí si to a budou s tím mít problém, bude minimum. Ovšem vůbec bych nevylučoval, že nějaká kampaň může u koupáků a lidí, co o tom vůbec nic neví, vzbudit paniku, že mají letět nějakým nespolehlivým letadlem a začnou dělat scény…

Petr

Věřte tomu nebo ne, ale u cestujících, kteří letěli se 737 MAX ještě před nehodami vzbudilo obavu i pouhé hlášení kapitána, že se nachází na palubě „zbrusu nového letadla“. A místo toho, „aby byli rádi, že pod sebou nemají proprděné sedačky“ se začaly dotazovat personálu, jestli je letadlo bezpečné a také jestli není v záletu a oni nejsou jen pokusnými králíky. Navíc se na safety cards v kapsách sedadel stejně píše, že jsou platné pro B737-800 i B737 MAX 8.

čtenář

Nemáte pravdu, letěl jsem MAXem na pravidelné lince z Prahy na Tenerife a nikdo v letadle tohle neřešil. Bylo to prostě fungl nové letadlo – naprostá většina lidí si toho nevšimla a pár nadšenců bylo rádo, že letí novinkou.

poletucha15

To ze letite jednou za rok (ci vickrat) a nestalo se to u Vas na letu tak to neznamena ze se to nedeje. Bohuzel deje a to vcelku pravidelne, stejne jako se u 800vek se split wingletama pulka lidi bala ze leti maxem.

Tango73

Tak hollt samolepku“ Tohle neni Max“ na winglety zevnitr, nalepit nejdriv na 800 a po zatmeleni zubu na motorech i na Maxy😉

Jiří Kocurek

To je jak s tím řidičem. Stále se najdou lidé, kteří požadují, aby řidič najezdil aspoň tisíc kilometrů v provozu než sedne za volant. Zavděčte se takovým…

Vlastimil Kocurek

No ale pak jsou Nažidla.

Martin Csabo

To by teoreticky mohl být SW první společností v Evropě co Maxy nasadí na linky

Adam H

Dobrá zpráva. Teď ještě dostat z Boeingu kompenzaci.

Janko

U nas v polsku max vzletne asi taky tak nejak – unor/ brezen. SW fandim. Krize jim pomohla. Firma se ocistila personalne, vedeni snad uz taky pochopilo co je PR. Je co zlepsovat ale myslim si, ze to ma spravny smer.

Luke Skywalker

Ocistila personalne… aha, nebo haha?

Maximalne od tech, kteri odmitali porusovat predpisy a zakony a vyzadovali to same i od zamestnavatele!
Ti byli propusteni… z tech, kteri by pro jeji dobro meli furmu opustit, zustalo 10/10 😉

kulhán

Prosímtě personálně je vše při starém. A starého psa novým kouskům nenaučíš.

RHood

Dobrý den, někde v předcházejících diskusích jsem zaznamenal, že jste asi pilot. Pokud ano, bylo by možné vysvětlit můj dotaz, který se týká porovnání nákladovosti B737 NG vs. B737 MAX. Pokud mi je známo, tak B737 MAX je o cca 3.000 kg těžší než B737 NG (majorita těžší motory), což se jednoznačné musí projevit do spotřeby paliva. A když je těžší, tak MTOW je vyšší a s tím souvisí teda cena všech poplatků, přistávacích, navigačních a možná je i rozdílná sazba na handling tohoto typu. Moje otázka zní, kde je break even point (doba letu, vzdálenost), kde se začne projevovat… Číst vice »

Petr

Odpověď bych se také rád dozvěděl, ale tohle je otázka spíš na nějakého ekonomického pracovníka.

kulhán

Bohužel toto nevím, zajímal jsem se o to, ale každý to vysvětloval po svém, kluci co na tom lítali u SW a i u Enteru říkali že jsou ty motory na prd, že čím mají víc nalétáno tím víc žerou.
Taky se pořád měnili. Takže něco jiného bude tabulkový údaj a něco jiného skutečnost.

Janko

Na lince WAW DXB byla spotreba cca o 2.5 az 3 tuny mensi oproti NG. Takze rozdil pomerne velky. Ohledne zhorsovani se stavu motoru , tam pokavad vim tak se jednalo jen o urcitou serii. Nicmene nezaznamenal jsem v prubehu 200 naletanych hodin na Maxu temer zadny zhorsujici se trend. Predpokladam ze muze byt v radu desetikil na hodinu letu. Vic urcite ne.

pzag

Podle aktuálních stránek ŘLP, pro let platíte za přeletovou jednotku a přibližovací jednotku. Přeletová je podle vzdálenosti (plánované) a přibližovací je za pokus. Oboje závisí i na MTOW. Přeletová jednotka je odmocnina(MTOW/50) * vzdálenost/100 Pro NG s 79 t a 100 km (ať se to potom snadno počítá) je to tedy 1,26 *45,78 EUR = 57,54 EUR za 100 km letu Pro MAX s 82 t na 100 km je to 1,28. 1,28 * 45,78 = 58,62 EUR za 100 km letu. Přibližovací poplatek je (MTOW/50)^0,7 Pro NG je 1,38 Pro MAX je 1,43 Cena za jednotku je 6 800… Číst vice »

RHood

Děkuji, mohlo by se tedy říci, že jestli letí NG nebo MAX do 3H je to nákladově absolutně skoro stejné?

pzag

No právě že ne. Jestli ušetří 7200,- na palivu na 1000 km dlouhý let, tak je to větší úspora než zaplatí na poplatcích. Poplatky se liší podle letiště, ale pokud by byly dvě Prahy vzdálené 1000 km, tak MAX ušetří 7200 na palivu a na poplatcích zaplatí víc možná o dva, tři tisíce. Max je úspornější pro jakýkoli normální let. Možná jsem to napsal zmatečně, tak to zkusím znovu. ŘLP dostane za 1000 km dlouhý let od MAXe cca 500,- Kč navíc oproti NG. Letiště dostane cca 800,- Kč navíc za přistávací poplatek, pak existují další. Společnost ušetří cca 7000,-… Číst vice »

J.D.

Nenapsal jste to zmatečně. Alespoň já z těch čísel čtu breaking point někde kousek nad 100 km.

Ota Z.

mohu mít dotaz ohledně přistávacích poplatků? Rozumím tomu, že se liší dle typu tzn. rozdíl mezi B777 a B737, ale proč je rozdílný mezi NG a MAXem, když jde o skoro stejný typ letadla? Díky za odpověď

pzag

Z oficiální stránky letiště
https://www.prg.aero/sites/default/files/obsah/staticke-stranky/15717/soubory/airportpricelist2021en_0.pdf
2.3 LANDING CHARGES, strana 9
Není to podle typu, ale podle MTOW, za každou započatou tunu. MAX je o cca 3 tuny těžší. Je možnost, nechat si do papírů napsat jinou, menší váhu. Ale potom vás omezí tohle, protože to je vztažené k letadlu. Dřív se to dělalo tak, že se na některé lety aplikovala menší MTOW, abyste spadli do jiné cenové kategorie nebo ušetřili alespoň díky váze. To se nějak zatrhlo, alespoň v EU.
Při odletech z USA se to do jisté míry pořád používá.

lvy

Aktuální cena za JET A-1 je kolem 14,50 Kč/l.

RCletadylko

Krystofe vykasli se na to.

Petr

Nemělo by vedení především pochopit co je to kultura bezpečnosti?

beija

Přesně tak, naprosto souhlasím. Jen dodejme, že by mělo vedení SW pochopit, co je bezpečnost letu, aby to bylo jasné i lidem mimo obor..Ale dle mého názoru je to marné – starého psa novým kouskům nenaučíte..

Partneři


Czechtoll

pst
podcast