SmartWings posílí v zahraničí. Otevře linky z Francie a z Izraele, včetně nejdelšího letu přes 7 hodin

Nový Boeing 737 MAX 8 v továrně v Boeingu v USA. Foto: Travel ServiceNový Boeing 737 MAX 8 v továrně v Boeingu v USA. Foto: Travel Service

Největší česká letecká společnost Travel Service expanduje se svoji značkou pravidelných letů SmartWings do zahraničí. Od 27. března rozšíří svůj

Největší česká letecká společnost Travel Service expanduje se svoji značkou pravidelných letů SmartWings do zahraničí. Od 27. března rozšíří svůj byznys v Izraeli dvěma novými linkami do Španělska, na letní sezónu zavede i  další tři linky z Francie. Deníku Zdopravy.cz to řekla mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková.

SmartWings začnou létat jednou týdně z Tel Avivu na Kanárské ostrovy, konkrétně Tenerife. Půjde o nejdelší pravidelný let bez mezipřistání v síti SmartWings. Téměř pět tisíc kilometrů vzdušné vzdálenosti má podle letového řádu urazit za 7 hodin a 35 minut, zpět díky příznivějšímu proudění větru potrvá let o hodinu méně. Z Izraele dosud přímé spojení na Kanárské ostrovy neexistuje. Česká firma novou nabídku letů představila tento týden v Izraeli.

Travel Service na linku nasadí svůj nový Boeing 737 MAX 8, díky jeho delšímu doletu může trasu zvládnout bez mezipřistání. Podobnou dobu letu i vzdálenost má ještě spoj z Prahy do ománské Salaly, ten ale obvykle cestu bez mezipřistání nezvládne. Od konce března na něj firma rovněž nasadí nové letadlo, které by mělo zvládnout let bez mezipřistání.

Na Kanárské ostrovy bude Travel Service létat jednou týdně každé úterý. Ve čtvrtek a v neděli bude od 26. dubna ještě létat z Izraele do Madridu, rovněž s 737 MAX 8. Stejně jako loňskou letní sezónu bude létat také mezi Prahou a Tel Avivem až třikrát denně.

Firma od léta rozšíří i svůj byznys ve Francii, kde několik let působí. Do sítě svých pravidelných linek přidá spojení z Paříže na Rhodos, kam bude létat jednou týdně. Současně nabídne spojení z Paříže jednou týdně na Tenerife. Dvě nové linky otevře také z Lyonu: na Rhodos a do Varny, obě jednou týdně. Do bulharského přímořského města začne létat také z Nantes.

Těžiště pravidelných linek SmartWings je v Česku, firma s nimi ale postupně expanduje za hranice. Nově začne létat také z Bratislavy do Catanie a z Košic do Larnaky.

Tagy boeing 737 MAX 8 francie izrael smartwings Španělsko Travel Service
3 komentáře