Letecké společnosti Letectví

Smartwings budou létat pro flydubai déle, kontrakt prodloužily o více než měsíc

Boeing 737-800 společnosti SmartWings. Foto: Smartwings
Boeing 737-800 společnosti SmartWings. Foto: Smartwings

Letecké společnosti Smartwings a flydubai se dohodly na dalším pokračování pronájmu letadel Boeing 737-800 pro provoz v síti dopravce ze Spojených arabských emirátů. Původní smlouva znamenala pronájem 4 letadel Smartwings od 14. prosince do 25. ledna. Nově budou pronajímat Smartwings dva boeingy nejméně do konce února.

Smlouvu jsme prodloužili do 29. února na dvě letadla. Jednáme o možnosti další obchodní spolupráce,“ řekla mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková. Podle rezervačního systému flydubai počítá se Smartwings až do konce března, u letů z Prahy do Dubaje je u většiny termínu uvedeno, že let je provozován Smartwings. I nadále se lety provozované Smartwings neobjevují v nabídce Emirates, s kterými mají jinak flydubai codesharovou spolupráci.

Flydubai se rozhodly pro pronájem letadel od jiných dopravců kvůli uzemnění letadel 737 MAX. Tím trpí i Smartwings, přes zimu ale není poptávka po letech z Česka tak velká, a proto část kapacity pronajímá do zahraničí.

V případě flydubai jde o takzvaný ACMI pronájem (Aircraft, Crew, Maintenance and Insurance), kdy český dopravce poskytne nejen letadlo, ale i posádku a postará se o údržbu i pojištění.

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
tom

Lepší Smartwings než FlyDubai (piloti i cabin crew)

Captain777

dle ceho hodnotíte piloty :XD

J. B.

Pěkný hnus! Kdyby jen náhrada za Flyfubai – Smartwings létají už i místo Emirates, a oznámí vám to emailem pár dní před odletem! Samozřejmě ale.platite plnou palbu za let s EK (přes jejich stránky). Děkuju pěkně.

ViKo

??? Který den to bylo? Chtěl bych se na to podívat, protože mi to přijde jako strašná hloupost.

Y.K.

Můžete to nějak dokázat, nebo to povídala Máňa? Protože Emirates podle všeho neprodávají codeshare letenky na sektory operované třetím dopravcem.

ViKo

Mnohdy by hlavně musely Emiráty využít obě letadla Smartwings, aby odvezly tolik prodaných letenek. Blbost.

Y.K.

To zase pozor, Emirates pokud vím prodávají i letenky na lety operované FlyDubai, ale jen s FlyDubai flotilou (mají třeba IFE a podobné vybaveníčko, kapacita je stejná s SW).

Ma.

Smartwings nikdy nelitali za Emirates! Jen za flydubai 🙂

Ota

Zkuste se prosím nejdříve zamyslet co chcete vlastně napsat, případně si zjistěte více info a pak to napište…

GPGP

Proboha proč létáte s Emirates, jejich doba už pominula, zkuste radši Singapurce, Qatar, LOT nebo Lufthansa.
A to pro vás fakt místo A380 přiletěl B 737-900 TVS ?
Tak to asi dost nas… 🙂

Lukas

EK139/EK140 nikdy nebylo operovane 737-800 od QS…

Lukas

EK2238 neni a nikdy nebylo operovane Emirates!!! Je to totozny let ktery se prodava/l jako FZ1782 ktery je ted operovany Smartwings -_- aerolinky nemuzou za to ze kupujici je linej cist