Škoda Group dodá pohony pro dalších 26 lokomotiv pro Kazachstán

Lokomotiva pro Kazachstán. Pramen: Škoda TransportationLokomotiva pro Kazachstán. Pramen: Škoda Transportation

Lokomotivy musejí zvládnout náročné podmínky, které v Kazachstánu panují, například extrémní rozdíly teplot v krátkém čase.

Tuzemská Škoda Group (Škoda Transportation) bude pokračovat ve spolupráci s americkým strojírenským gigantem Wabtec na výrobě lokomotiv pro Kazachstán. Škoda na základě rámcové smlouvy z roku 2013 dodává pro lokomotivy mechanické pohony, aktuálně získala dílčí kontrakt na dodávku pohonů pro dalších 26 strojů. Hodnota zakázky je 300 milionů korun.

Česká skupina již americké společnosti v uplynulých letech dodala vybavení pro více než 50 lokomotiv. Nová dodávka pro 26 lokomotiv má být uskutečněna během příštího roku. Zahrnuje celkem 156 kompletních mechanických trakčních pohonů (šest pro každou lokomotivu), tedy motor, převodovku a dvojkolí.

Lokomotiva pro Kazachstán. Pramen: Škoda Transportation

Lokomotiva pro Kazachstán. Pramen: Škoda Transportation

„Lokomotivy musí v zvládnout velmi náročné podmínky, které v Kazachstánu panují. Je zde tedy obrovský důraz na kvalitu a trvanlivost. Jsem rád, že touto zakázkou dokazujeme, že jsme schopni s našimi výrobky uspět v celosvětovém měřítku a u těch nejvýznamnějších světových zákazníků,“ sdělil Jaromír Šilhánek, prezident produktové řady Electrical Systems and Components ve Škoda Group.

Všechny pohony před nasazením do provozu projdou systémem testů a zkoušek. Ač jsou určeny pro Kazachstán, schvalovány jsou podle ruských norem. Nové lokomotivy se kompletují přímo v Kazachstánu. Celkový smluvní rámec činí až 110 lokomotiv (tedy 660 kompletních mechanických pohonů).

Tagy Kazachstán Škoda Transportation Wabtec
5 komentářů