Pejša jako předseda OSŽ skončil. Do druhého kola postoupili Vokoun a Malý

Sjezd OSŽ v Ostravě. Autor: Obzor/Michael MarešSjezd OSŽ v Ostravě. Autor: Obzor/Michael Mareš

V čele Odborového sdružení železničářů (OSŽ) dojde po deseti letech ke změně. Dlouholetý předseda Jaroslav Pejša získal v první kole

V čele Odborového sdružení železničářů (OSŽ) dojde po deseti letech ke změně. Dlouholetý předseda Jaroslav Pejša získal v první kole ze třech kandidátů nejnižší počet hlasů (63) a do druhého kola postoupili jeho soupeři Vladislav Vokoun (71) a Martin Malý (81).

Oba jsou dosavadní místopředsedové OSŽ, Vokouna nominoval podnikový výbor Českých drah, Malý zastupuje Správu železniční dopravní cesty. Předsedu dnes volí sjezd Odborového sdružení železničářů v Ostravě.

Obhájce křesla Pejša vsadil především na kartu režijního jízdného; jednání otevřel projevem, v jehož závěru vyzval k vyhlášení stávkové pohotovosti na železnici. Podle Pejši ministerstvo dopravy na ústně dohodnutý kompromis reagovalo dopisem, z něhož vyplývá ohrožení těchto výhod ve vysoutěžených vlacích.

„Takhle s OSŽ státní správa jednat nebude, a pokud ano, musíme praštit do stolu,“ řekl Pejša. Naopak Vokoun situaci kolem režijek spíše uklidňoval s tím, že je třeba dořešit jen poslední sporné body. Malý na režijky důraz nekladl.

Pejša po svém vypadnutí podpořil Malého. Výsledky druhého kola se očekávají po 19:00.

Deník Zdopravy.cz čerpá informace o sjezdu na základě dohody z online zpravodajství odborářského čtrnáctideníku Obzor na stránkách OSŽ.

Tagy odbory OSŽ sjezd železnice
Žádné komentáře