Silnici z Brna do Vyškova čeká půlroční uzavírka u Rohlenky

Most na silnici II/430 u Rohlenky. Foto: Jihomoravský krajMost na silnici II/430 u Rohlenky. Foto: Jihomoravský kraj

Omezení potrvá nejméně do konce září. Důvodem je špatný stav mostů.

Řidiči a cestující na silnici II/430 mezi Brnem a Vyškovem musí od úterý 21.3. počítat s novým zásadním omezením. Kvůli opravě dvou mostů u Rohlenky v katastru obce Tvarožná dojde k jejímu uzavření. Rekonstrukce mostů z roku 1900 potrvá až do podzimu. Mosty jsou ve ve špatném stavu, jeden v havarijním.

Stavba by měla dle předpokladů trvat do konce října tohoto roku a vyjde na cca 28,4 mil. Kč. Zhotovitelem stavby je společnost STAVBY SR GROUP. Jejich zástupci potvrdili, že by k částečnému provozu přes upravovaný úsek mohlo dojít na konci září. Informace o omezení jsou na stránkách Šlapanic.

Silnice II/430 je základní silniční tepnou mezi Brnem a Vyškovem, doposud tu přejezd přes most řídil semafor. Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje hledala cesty, jak ponechat most v částečném provozu, tím by nebyla doprava pro řidiče tolik komplikovaná,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic Roman Hanák. Podle něj se řešila ještě možnost opravy po polovinách. „Bohužel stav mostu je natolik kritický, že autorizovaný inženýr, s ohledem na předpokládanou nestabilitu konstrukce, nedoporučil zachování provozu na částečně odbouraném mostě. Jednoznačně doporučuje úplnou uzavírku. Tím se musíme řídit a budeme se snažit stavět co nejrychleji tak, abychom provoz obnovili co nejdříve,“ dodal Hanák.

Zakázku tvoří demolice dvou stávajících mostů a vybudování nového kapacitního objektu ve stejném místě. Nový most bude z železobetonového rámu o světlosti 7,20 m, založený na pilotách. „Z důvodu převedení normových průtoků je nutno zvednout niveletu silnice o cca 60 cm. Součástí stavby je i rekonstrukce přilehlých úseků komunikace a sjezdů. Celkem se tu bavíme o délce úprav v rozsahu 285 m,“ doplnil Hanák.

Veškerá doprava bude převedena na dálnici D1, pouze linkové autobusy obsluhující území pojedou po trase Bedřichovice – Šlapanice – Jiříkovice a naopak.

Tagy II/430 Jihomoravský kraj Rohlenka Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje
38 komentářů