Infrastruktura Silnice Stavebnictví Zprávy

Silničáři částečně uzavřeli zvlněnou D47 u Ostravy a snížili rychlost na 60 km/h

Dálnice D1 v Ostravě. Foto: Jan Sůra
Dálnice D1 v Ostravě. Foto: Jan Sůra

Ředitelství silnic a dálnic dnes výrazně omezilo provoz na zvlněné dálnici D47 (D1) u Ostravy. Částečná uzavírka se týká úseků na kilometrech 357 až 359 a 369 až 369,5 ve směru na Brno. Doprava je svedena do jednoho jízdního pruhu a rychlost omezena na 60 kilometrů v hodině. Ve směru k polským hranicím žádná omezení nejsou.

„Ředitelství silnic a dálnic přistoupilo k omezení z důvodu zajištění bezpečnosti na výzvu Policie ČR,“ uvedl mluvčí silničářů Jan Rýdl. Dodal, že v běhu je výběrové řízení na zhotovitele oprav, nabídky firem již posuzuje komise. Na přelomu listopadu a prosince by se pak mohlo s rekonstrukcí začít.

Půjde ale jen o provizorium zhruba na dva roky. S velkou opravou se čeká až na výsledek soudních sporů ŘSD se zhotoviteli, v jejichž čele stojí Eurovia. Celkem jsou podle Rýdla v běhu čtyři spory, tři jsou vedeny před rozhodčím soudem a jeden je u Obvodního soudu pro Prahu 1.

Soudy mají rozhodnout, kdo za zfušovanou dálnici nese zodpovědnost. Oba zmíněné úseky se otevřely přesně před deseti lety.

Štítky

4 komentáře

Klikni pro vložení komentáře
  • To je těžký, když nejdřív píšeš „přehlédne nebo nebude respektovat značení“ a pak argumentuješ nerovností… Jestli je v pořádku značení, tak nevím, co chceš řešit.

  • Já si myslím, že ta dálnice je nebezpečná. Někdo ze zahraničních řidičů přehlédne nebo nebude respektovat značení. Kdo by taky čekal dálnici, po které se dá jet maximálně šedesátkou. To je asi světový unikát. A třeba u takového patrového autobusu ta terénní nerovnost by mohla udělat pěknou paseku, když je schopna velmi slušně rozhodit osobák.

    • Jakože na dálnici řidič nemusí koukat před sebe, počítat s překážkou?

Newsletter

Partneři


Výběr editora