LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Silničáři částečně uzavřeli zvlněnou D47 u Ostravy a snížili rychlost na 60 km/h

Dálnice D1 v Ostravě. Foto: Jan SůraDálnice D1 v Ostravě. Foto: Jan Sůra

Ředitelství silnic a dálnic dnes výrazně omezilo provoz na zvlněné dálnici D47 (D1) u Ostravy. Částečná uzavírka se týká úseků

Ředitelství silnic a dálnic dnes výrazně omezilo provoz na zvlněné dálnici D47 (D1) u Ostravy. Částečná uzavírka se týká úseků na kilometrech 357 až 359 a 369 až 369,5 ve směru na Brno. Doprava je svedena do jednoho jízdního pruhu a rychlost omezena na 60 kilometrů v hodině. Ve směru k polským hranicím žádná omezení nejsou.

„Ředitelství silnic a dálnic přistoupilo k omezení z důvodu zajištění bezpečnosti na výzvu Policie ČR,“ uvedl mluvčí silničářů Jan Rýdl. Dodal, že v běhu je výběrové řízení na zhotovitele oprav, nabídky firem již posuzuje komise. Na přelomu listopadu a prosince by se pak mohlo s rekonstrukcí začít.

Půjde ale jen o provizorium zhruba na dva roky. S velkou opravou se čeká až na výsledek soudních sporů ŘSD se zhotoviteli, v jejichž čele stojí Eurovia. Celkem jsou podle Rýdla v běhu čtyři spory, tři jsou vedeny před rozhodčím soudem a jeden je u Obvodního soudu pro Prahu 1.

Soudy mají rozhodnout, kdo za zfušovanou dálnici nese zodpovědnost. Oba zmíněné úseky se otevřely přesně před deseti lety.

Tagy D47 eurovia ŘSD
4 komentáře