egoe-plus
Infrastruktura Lidé Silnice

Šéf ŘSD Kováčik končí po necelých třech měsících

Jmenování Pavola Kováčika (vpravo) Vladimír Kremlíkem. Foto:Ministerstvo dopravy
Jmenování Pavola Kováčika (vpravo) Vladimír Kremlíkem. Foto:Ministerstvo dopravy

Ministr dopravy Vladimír Kremlík dnes uvolnil z funkce generálního ředitele ŘSD Pavola Kováčika. Oficiálním důvodem Kováčikova konce v čele silničářů jsou zdravotní důvody.

Deníku Zdopravy.cz tuto informaci potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje z ministerstva dopravy a ŘSD, ministerstvo dopravy po obědě informaci oficiálně potvrdilo. Kováčik požádal o uvolnění ze zdravotních důvodů. Řízením ŘSD pověřil Radka Mátla, současného šéfa výstavby.

Zdravotní důvody jsou podle informací deníku Zdopravy.cz pouze oficiální výmluvou. Ve skutečnosti je důvodem Kováčikova odvolání nespokojenost s jeho prací, především absolutní nekomunikace s podřízenými i ministerstvem dopravy.

„Pan Mátl pracuje na ŘSD patnáctým rokem a do detailu zná připravované stavby, ale hlavně všechna úzká místa jejich přípravy. Konzultovali jsme s ním i legislativní změny, které povedou k podstatnému zjednodušení a zrychlení přípravy staveb dálnic a silnic. Je to zároveň člověk, který má mezi lidmi v ŘSD profesní i lidský respekt a mám u něj záruku, že povede investorskou organizaci v nastaveném kurzu: tedy rychle a kvalitně dokončit modernizaci D1, dostavět dálniční síť ČR a ulevit městům a obcím výstavbou obchvatů,“ řekl k pověření ministr dopravy Vladimír Kremlík.

Kováčik nastoupil na ŘSD 3. května, šlo o první personální změnu po výměně ministra dopravy. Bývalý generální ředitel Jan Kroupa podle svých slov chtěl už skončit, protože se cítil unavený. Kremlík při jmenování Kováčika uvedl, že si od něj slibuje  „nové impulsy“, lepší informovanost řidičů, zrychlení staveb či důkladnější kontrolu.

Kováčik v minulosti působil na Slovensku jako náměstek pro výstavbu v Národní dálniční společnosti, od loňského roku je předsedou dozorčí rady SFDI a současně prezidentem slovenského svazu podnikatelů ve stavebnictví. Podle informací deníku Zdopravy.cz ho na post prosazoval především poslanec ANO Martin Kolovratník.

 

25 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
libertarianball

Asi se přejmenuju na Kremlík je vůl. Aneb místo jasného důvodu si Vladimír Kriplík drží bahýnko establishmentu a odvolá ho ze zdravotních důvodů…ach jo…

Eskimo Joe

Von si asi chudák opravdu myslel, že to ŘSD sám vede. Další, kdo nepochopil, co znamená „jako firmu“.

Jizan

No, ten Kolovratník je v tý dopravě teda pěkná škodná 😀

železničář v důchodu

T
Na pochopení tohoto faktu stačilo přece chvíli sledovat jeho působení v jeho „rodném kraji“ …

Jan Sova

No nějak se to oficiálně odůvodnit musí. Podstata problému je, že si ti dosazovaní manažeři nemůžou s vládou nějak sednout, natož tam vydržet tak dlouho, aby za nimi něco reálného a hmatatelného (obecně nezpochybnitelného) zbylo…. A není to záležitost posledních 2 let. Je cosi shnilého ve státě….

V. K.

Kolovratník je opravdu expert na slovo vzatý.

Vladimír Bílý

Co proti němu zde všichni mají? Odborník sice není – asi jako všichni v této diskuzi. Za to kope (nejen) za svůj kraj a ze své politické pozice tlačí dopravní stavby kupředu proti jiným politikům, které dálnice a VRT nezajímají nebo jsou dokonce proti. Dobře, že tu je.

Kuba

nám je to jedno, my chceme lepší a nové cesty, od toho tam jste, jste naši zaměstnanci tak se tam nemotejte 3 měsíce ale něco dělejte. američani budou dřív na marsu než d52 na hranicích (a to myslím vážně) 🙁

VRT

Takto byla rychlost. Kolovratníkův kůň out.

Gambleraalkac

Ze zdravotnich duvodu se snad odstupuje, ale malokdy odvolava?!?!

Jackub

Bingo! Jinými slovy další kecy, lži a mlžení. Nejspíš ne(s)plnil zadání…

železničář v důchodu

A kde v tom textu je cokoli o odvolání? Já tam čtu jen to, že „Ministr dopravy Vladimír Kremlík dnes uvolnil z funkce generálního ředitele ŘSD Pavola Kováčika“, a to hned jako první větu !!!

Gambleraalkac

Jeste pred chvili bylo misto uvolnil odvolal.

Gambleraalkac

Z pracovne pravniho hlediska je odvolani a uvolneni sakra rozdil.

Herold

Z Pracovněprávního hlediska nic jako „uvolnění z funkce“ neexistuje.

Václav

Manažerské funkce se neřídí běžnými pracovněprávními vztahy.

Herold

To ovšem nic nemění na tom, že v pracovním ani korporátním právu nic jako uvolnění z funkce neexistuje.

železničář v důchodu

Jan Sůray jste snad u toho „rozloučení“ byl, že to dokážete tak jednoznačně vyhodnotit?

VRT

Karafiát, šampíčko, chlebíčky. Poděkování před závodní radou. Znáte to.

Václav

Vy jste stejně retro, jako ten nový pražský autobus:-)

Jiří Kocurek

Furt to tam je: „Ve skutečnosti je důvodem Kováčikova odvolání…“, Gambler vyhrává bludišťáka.

Sitgestravel

No uvolnil, takze odvolal. Ctete mezi radky. Jinak by bylo prijal jeho odstoupeni.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast