Letecké společnosti Letectví

Šéf Emirates odmítl, že by vyřadily trvale velkou část A380. Do dvou let jsou zpět v plném počtu, řekl

Odstavená letadla v Dubaji. Foto: Emirates
Odstavená letadla v Dubaji. Foto: Emirates

Prezident letecké společnosti Emirates Tim Clar odmítl v rozhovoru pro Financial Times spekulace o tom že firma trvale kvůli slabé poptávce trvale vyřadí část největších osobních letadel na světě z flotily. Firma ještě čeká na dodávku dalších nových strojů od Airbusu.

S výjimkou asi tří nejstarších kusů A380 a devíti letadel Boeing 777 nepočítáme s vyřazením žádného letadla. Čekáme, že do dvou let se vrátíme k plnému provozu,“ řekl Clark v rozhovoru.

Podle něj mají A380 své místo v celé síti letecké společnosti Emirates, i když zřejmě ne letos ani příští roku. „Myslím, že budou opět velmi oblíbené,“ řekl Clark. Tento týden oznámily například Air France, že ukončily provoz všech A380, Lufthansa vyřadí polovinu z nich.

Emirates mají svoji síť postavenou z velké části na A380, mají jich zatím aktuálně 115. Při současné situaci na trhu je ale pro aerolinky zbytečně velké. Clark ale neodpověděl konkrétně, zda převezme všechny zbývající A380, které má ještě Airbus vyrobit. Konkrétně jde o osm strojů. „Jsme v pravidelném kontaktu s Airbusem,“ uvedl Clark.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
nicky

To je bourák, za dva roky v plné síle.

Sitgestravel

No ono to asi ani jinak nepujde. Vcera psali o nejake studii, ze ani ten slavny remdesivir neni samospatny. Lidi za nejakou dobu prestane bavit sedet jen tak na zadku a budou zas chtit zit jako pred tim a vlady, kdyz uvidi, ze se jim hrouti hospodarstvi, jim to dovoli.

GPGP

Žít jako předtím půjde jen omezenému počtu lidí.
Lidé budou žít trochu ve strachu jestli přijde na podzim 2 vlna, a s rostoucí nezaměstnaností bude klesat i ekonomická síla obyvatel.
Tzn. zbytné věci, mezi než patří třeba let s Emirates do Dubaje nebo dál do Asie, bude nejen pro mnoho Čechů ale i Evropanů na několik let zapovězenou věcí, bohužel…