Rychlejší a bezpečnější silnice z Mělníka do Mladé Boleslavi. ŘSD žádá o povolení obchvatu Bezna

Silnice I/16 v Bezně. Foto: Pavel Hrdlička / Wikimedia CommonsSilnice I/16 v Bezně. Foto: Pavel Hrdlička / Wikimedia Commons

ŘSD na trase chystá obchvat u celkem pěti obcí.

15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Romanero

Jestli místo jen mostu nešlo udělat „dálniční“ nájezdy, výjezdy z obce zaslepit, resp. napojit jen na místní cesty a ušetřit 2 nové úrovňové křížovky na silnici 1. třídy. Myslím, že by to bylo nadčasové a maximálně bezpečné řešení.

Vladimír Bílý

Já v těch novostavbách ŘSD nevidím absolutně žádnou logiku. Tam, kde by člověk čekal MÚK, je kruháč. Zde dají most vhodný na MÚK, ale ta tam není. Tam, kde jsou intenzity na 2+2, staví se 1+1. A tady, kde je jen 4 až 6 tis. vozidel denně (podle intenzit 2016), dají v úplné rovině 2+1. Chaos!

rozinka

No bylo, ale u nás musíme být rádi, že tam ve finále nejsou tři kruháče, jako např. na obchvatu Klatov.

Kebab

Nebo u Solnice. Kde jsou tedy zatím jen 2, protože s tím zbytkem pořád ještě nezačali. To bude mimochodem po Domašínu už druhý obchvat, po kterém se pojede hůř, než původně přes obec.

MHD

To je první případ, kdy je obchvat kratší, než původní trasa 🙂
Jen doufám, že město za nějaký čas nenapadne okolo trasy obchvatu povolit stavbu domů.

ZdendaP

Absolutně nevidím důvod, proč by to dělali a nemyslím si, že by kdokoliv chtěl bydlet přímo u obchvatu ve vesnici uprostřed ničeho.

rozinka

Třeba v Úvalech se jim to povedlo, napřed kolem obchvatu postavili domy, pak na obchvat prdli 50 a nakonec i úsekáč…a městská kasa je štěstím bez sebe.

Slosor

První případ možná tak v okrese Mladá Boleslav. 🙂
Po celé republice je obchvatů kratších než původní trasa celkem dost.

Vllk

Ani to ne, zrovna hned vedle obchvat jizerniho vtelna by měl být odost kratší než současná trasa přes vesnici

Zbyněk

Další kus zdevastované země.

Milan

Zdevastované země? Trošku mimo ne?…

Jiří Kocurek

Tak někteří by nejraději zavedli nevolnictví a trest smrti za opuštění vesnice. Po vzoru Pol Pota. Protože nenávídí celé lidstvo… sebe ale do lidstva nezapočítávají.

rozinka

Doufám, že bydlíte v nějaké vesnici hned u silnice první třídy, kde vám za oknem projede několik tisíc kamionů a desítky tisíc aut za den.

Pepa

A co obchvat Mělníka nebo tunel? Ten by nešel?

petr

„Obchvat“ Mělníka se řeší průtahem. Skutečný obchvat by šel udělat jižně od Mělníka, ale je tam přírodní rezervace a navíc by tam musela být estakáda dlouhá 2,5 kilometru.