ŘSD chce na jaře začít s druhou částí obchvatu Mělníka, na trase do Mladé Boleslavi chystá tunel

První etapa obchvatu Mělníka. Foto: ŘSDPrvní etapa obchvatu Mělníka. Foto: ŘSD

Druhá etapa má být hotová do roku 2023, ještě letos chce ŘSD začít soutěžit obchvat Jizerníh Vtelna.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začalo soutěžit druhou etapu obchvatu Mělníka. Druhý ze čtyř úseků již získal stavební povolení. Odhadované náklady na stavbu jsou 441 milionů korun bez DPH.

Obchvat Mělníka na silnicích I/9 a I/16 se řeší přes deset let, zatím ale vznikla jen jeho první etapa. Druhá etapa řeší odvedení části provozu ve směru z České Lípy do Prahy z ulic Řípská a Na Malém Spořilově na novou silnici vedoucí prakticky neobydlenou částí.

Hlavní trasa 2. stavby začíná v Chloumecké ulici, kde navazuje na úsek stavby 4 (předpokládaný termín zahájení 2024) a končí napojením na stávající silnici I/9 ve směru na Českou Lípu. Vybudovány budou čtyři křižovatky, z toho tři okružní, čtyři protihlukové stěny v celkové délce 997 metrů a zejména nový most přes přeložku silnic I/9 a I/16 a přes železniční trať. Detailně je trasa popsána v informačním letáku.

Obchvat Mělníka, 2. etapa. Foto:ŘSD

Obchvat Mělníka, 2. etapa. Foto:ŘSD

Součástí jsou rovněž přeložky inženýrských sítí. „Nevyhneme se rovněž přípravě území demolicí a ustoupit stavbě budou muset zahradní domky, budovy areálu jatek či stávající protihlukové stěny. Na druhou stranu jsou však součástí stavby také rekultivace územní a vegetační úpravy,“ řekl Martin Buček z ŘSD. Pokud stavba začne na jaře, otevírat se má v roce 2023.

Další obchvaty na Mladou Boleslav

ŘSD chystá na silnici I/16 další úpravy ve směru na Mladou Boleslav. V různé fázi je příprava pěti obchvatů kolem obcí Jizerní Vtelno, Mělnické Vtelno, Bezno, Byšice a Vavřineč. Nejblíže k zahájení stavby je obchvat Jizerního Vtelna za více než půl miliardy korun. Jeho součástí bude i krátký tunel. ŘSD chce podat v nejbližší době žádost o stavební povolení, probíhá výkup pozemků. „Příprava zatím běží podle plánu a pokud to takto bude pokračovat, je reálné zahájení výstavby ještě v roce 2021. V roce 2025 by pak mohla být zahájena výstavba obchvatu Bezna v délce 2 220 metrů. Tento projekt je v současné době ve fází zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí,“ dodal Buček.

 

Tagy I/16 I/9 Mělník obchvat Mělníka Ředitelství silnic a dálnic ŘSD
32 komentářů