Letectví

Levněji než do Benešova. Ryanair zlevnil před startem druhé linky lety z Pardubic do Londýna

Boeingy 737-800 v barvách Ryanairu. Foto: Ryanair
Boeingy 737-800 v barvách Ryanairu. Foto: Ryanair

Ceny letenek mezi Pardubicemi a Londýnem klesly na nové minimum. Jednosměrnou letenku lze pořídit už jen za 196 korun, zpáteční za pětistovku. Levné jsou i lety z Prahy.

Ceny letenek z Pardubic do Londýna klesly na 196 Kč. Foto: Ryanair
Ceny letenek z Pardubic do Londýna klesly na 196 Kč. Foto: Ryanair

Týden před startem nové linky z Pardubic do Alicante znovu letecká společnost zamíchala cenami letů z Pardubic do Londýna. Většinu letů na květen zlevnila na 259 korun, zpáteční letenku tak lze pořídit za 518 korun.

Rezervační systém navíc ukazuje úplně nejnižší cenu, kterou kdy Ryanair z Pardubic nabízel: letenku na 24. března za 196 korun. To je pro srovnání méně, než kolik stojí jízdenka s Českými drahami z Pardubic do Benešova u Prahy (199 Kč)

Oproti Praze tak jde o poloviční cenu, za kterou se lze dostat do Londýna. I v Praze je ale patrné, že až tři lety denně, které Ryanair nabízí, tlačí značně na cenu: v květnu je k dispozici řada termínů s cenou jednosměrné letenky za 519 korun.

Ryanair spouští od 26. března také další linku z Pardubic do španělského Alicante. Ceny letenek také klesly: například v květnu lze pořídit zpáteční letenku za cenu kolem dvou tisíc korun. Ryanair bude létat mezi oběma městy dvakrát týdně – v pondělí a ve čtvrtek.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
DP

určitě super věc, že se rapidně zlevní spojení našeho východního města, jen mě trochu mrzí, že obecně tyto „levné“ ceny, jsou bez zavazadel a dalšího…tzn. ve vyhledávači se sice dostanou na první místa v ceně, ale když se chci podívat na ceny zavazadel a dalšího, tak je to většinou „zdlouhavé a namáhavé“ a někdy i nemožné …. možná by EU mohla dát „nařízení“ na max. ceny zavazadel dle velikosti a váhy, aby si pak člověk nepřiplácel 1.500 kč za kufr když letí třeba hodinu ATR 72 ČSA do Německa … 😉

Nekdo

kufr? a proc? asi polovinu letu mam z kufrem a druhou bez ni a nevidim duvod, proc bych mel kufr platit, kdyz ho nepotrebuju…

Petr Ledvina

Je to sice let z Pardubic, ale ne do Londýna, nýbrž ku městu Bishop’s Stortford (vesnice Stansted Mountfitchet ), severovýchodně od Londýna.

Jakub

To můžete takto říct u většiny letišť.

Bob

Je to něco jako kdybychom Pardubice nazývali „Praha – východ“. 🙂

Nekdo

Je to sice let z Londýna, ale ne do Prahy, nýbrž ku městu Hradec Králové (vesnice Pardubice), východně od Prahy.

Honza

Asi se po nich zaprášilo, jak bývá zvykem. Květnová letenka tam se ještě drží pod 300, ale zpět už min. za 730. Takže zpáteční let je za cca 1000 Kč.