Ryanair spustil druhou linku z Pardubic, do Alicante létá dvakrát týdně

Boeing 737 společnosti Ryanair v Pardubicích. Foto: Lucie Šmoldasová - Reportér magazínBoeing 737 společnosti Ryanair v Pardubicích. Foto: Lucie Šmoldasová - Reportér magazín

Letecká společnost Ryanair otevřela druhé přímé spojení z Pardubic. Dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek, bude létat do

Letecká společnost Ryanair otevřela druhé přímé spojení z Pardubic. Dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek, bude létat do španělského Alicante.

První let z Alicante přistál v Pardubicích v pondělí v 17.29, minutu před oficiálním časem v letovém řádu. Zatímco z Alicante přistálo letadlo poloprázdné, z Pardubic letěl první let prakticky plný. Do Alicante bude létat linka vždy večer.

Zajímavostí jsou i dvě naprosto odlišné trasy, které dopravce využil pro cestu ze Španělska a do Španělska. Zatímco z Alicante letěl  přes Středozemní moře, z Pardubic do Alicante vedla trasa přes pevninu. Doba letu je kolem 2 hodin a 40 minut.

Tabule příletů v Alicante. Foto: Lucie Šmoldasová - Reportér magazín

Tabule příletů v Alicante. Foto: Lucie Šmoldasová – Reportér magazín

Ryanair v poslední době výrazně zlevnil letenky na tuto trasu, aktuálně jsou zpáteční letenky k mání i pod 500 korun při odletu tento čtvrtek a návratu v pondělí. Jednosměrná letenka z Alicante stojí jen 138 korun. Podle některých cestujících jde ale o chybu a cenu v dolarech, po výběru letenky se cena podle nich změní.

Ceny letenek z Pardubic do Alicante. Foto: Ryanair

Ceny letenek z Pardubic do Alicante. Foto: Ryanair

V rezervačním systému jde ale spíše o výjimku, běžně se ceny pohybují kolem dvou tisíc korun za zpáteční letenku, Ryanair ale pravidelně vyhlašuje akce s výraznějšími slevami. Minulý týden například prodával letenky na jarní termíny pod 1200 korun.

Nová linka na Costa Blanca vede ke zlevnění i letenek z Prahy u jiných dopravců. SmartWings například o víkendu zlevnily zpáteční letenky do Malagy na duben na 2200 korun, v ceně je i patnáctikilogramový kufr.

Už loni začala létat z Pardubic linka Ryanairu do Londýna. Alicante je druhou destinací největší evropské nízkonákladové aerolinky z Pardubic.

Tagy Alicante pardubice Ryanair
4 komentáře