LOT 3a leaderboard

Ryanair překvapil své akcionáře. Zisky mu rostou i přes potíže s piloty, čeká zlevnění letenek

Boeingy 737-800 v barvách Ryanairu. Foto: RyanairBoeingy 737-800 v barvách Ryanairu. Foto: Ryanair

Potíže s nedostatkem pilotů a rušením letů se zatím překvapivě nijak neprojevily na ziscích Ryanairu. Irský obr dnes překvapil svými

Potíže s nedostatkem pilotů a rušením letů se zatím překvapivě nijak neprojevily na ziscích Ryanairu. Irský obr dnes překvapil svými výsledky za poslední čtvrtletí. Od října do prosince firma navýšila svůj zisk meziročně o 12 %.

Podle zprávy pro investory se firmě podařilo i přes snížení průměrné ceny letenky o čtyři procenta na 32 eur přesvědčit zákazníky, aby více utráceli za doplňkové služby na palubě. Tržby za ně stouply o 12 procent. Obsazenost letů dosáhla nadprůměrných 96 %.

Ryanair přitom zažil těžké období, kvůli nedostatku pilotů musel zrušit tisíce letů a 25 letadel odstavit, protože pro jejich provoz neměl personál. I přesto vydělal za poslední čtvrtletí 106 milionů eur, což je více, než analytici očekávali. Firma znovu potvrdila očekávaný zisk za celý finanční rok ve výši 1,4 – 1,45 miliardy euro.

Šéf společnosti Michael O´Leary ale současně varoval, že optimismus jiných aerolinek zejména před letní sezónou nemusí vydržet, naopak varoval před poklesem cen letenek a růstem cen ropy.

Nesdílíme optimismus naší konkurence, ani analytiků. Naopak si myslím, že už teď je potřeba varovat před očekáváním ohledně cen letenek,“ řekl O´Leary. I když Ryanair začal jednat poprvé v historii s odborovými organizacemi zastupujícími piloty, O´ Leary varoval před možnými přerušeními provozu z jejich strany. Podzimní problém s rušením letů stál firmu 45 milionů eur navíc.

Tagy čtvrtletí Ryanair výsledky
Žádné komentáře