Bazary AAA překonaly deset let starý rekord, Mototechna začíná prodávat veterány

Autobazar. Foto: AAA AutoAutobazar. Foto: AAA Auto

Autocentra AAA Auto ze skupiny Aures Holdings letos výrazně navyšují prodeje. Největší hráč na trhu ojetých vozů prodal za první

Autocentra AAA Auto ze skupiny Aures Holdings letos výrazně navyšují prodeje. Největší hráč na trhu ojetých vozů prodal za první čtvrtletí 19600 aut, což je meziročně o 8,4 procenta více. V březnu prodeje dosáhly 7200 vozidel, což je vůbec nejlepší měsíční výsledek firmy. Se zhruba sedmi tisíci prodejů dosud rekord držel říjen 2007. Vedení firmy to oznámilo ve čtvrtek na tiskové konferenci.

„Těžištěm růstu je polský trh, který má největší potenciál,“ uvedla ředitelka skupiny Karolína Topolová. Firma letos otevřela nové (zatím jen nákupní) pobočky v Lodži a Poznani a také v maďarském Györu. Celkem jich má 44.

Prodejům v tuzemsku a na Slovensku vévodí Škoda Octavia, v Maďarsku a Polsku je nejoblíbenější Opel Astra. Českým skokanem roku je Huyndai i30, které je v tuzemsku páté, když loni nebylo ani v první desítce.

Benzinové varianty vozů tvoří v České republice necelých 53 procent prodejů. Podle provozního ředitele Petra Vaněčka jsou Češi konzervativní motoristé a jejich poptávka po dieselech klesá jen velmi pomalu. Meziročně o dvě procenta. To je rozdíl oproti trhu nových aut, kde podíl benzinu roste rychleji. Ostatní pohony mají zanedbatelný podíl.

Skupina Aures Holdings zároveň představila novou značku Mototechna Classic, pod kterou chce prodávat ceněné veterány. Do konce roku chce mít v nabídce desítky starých aut. „Jako optimální bychom viděli dosažení nabídky 50 vozů, které mohou dosáhnout hodnoty 40 milionů korun,“ sdělil manažer Stanislav Gálik. Firma aktuálně pořídila Jaguár XK120 z roku 1949 v hodnotě zhruba osm milionů korun. Vedle zahraničních legend má být v nabídce Classic i takzvané socialistické retro nebo auta s „veteránským“ potenciálem do budoucna, například zachovalá Škoda Favorit.

Novinkou je také samotný název firmy. Aures je zkratka pro Automotive Retail Systems. „Nejsme už jen prodejci ojetých vozů pod značkou AAA Auto, rozhodli jsme se proto tento stav reflektovat i v názvu,“ doplnila Topolová.

Nejprodávanější vozy v síti AAA AUTO v I. Q 2018

ČR

Slovensko

Maďarsko

Polsko

1.

Škoda Octavia Škoda Octavia Opel Astra Opel Astra

2.

Škoda Fabia Škoda Fabia Suzuki Swift Škoda Fabia

3.

Volkswagen Passat Volkswagen Passat Ford Focus Ford Focus

4.

Volkswagen Golf Volkswagen Golf Toyota Ignis Škoda Octavia

5.

Hyundai i30 Ford Focus Škoda Octavia Renault Clio

6.

Ford Focus Opel Astra Volkswagen Passat Volkswagen Golf

7.

Škoda Superb Škoda Superb Volkswagen Golf Renault Megane

8.

Ford Mondeo Kia Ceed Toyota Yaris Ford Mondeo

9.

Škoda Yeti Kia Sportage BMW 3 Volkswagen Passat

10.

Kia Ceed Dacia Duster Opel Corsa Nissan Qashqai

Pramen: Aures Holdings

Tagy AAA Auto Aures Holdings čtvrtletí
4 komentáře