Rozpadající se Praha. Tramvaje přestanou jezdit na Vltavskou, most je v havarijním stavu

Most u stanice metra Vltavská, který musí TSK od 24. října zavřít. Foto: TSKMost u stanice metra Vltavská, který musí TSK od 24. října zavřít. Foto: TSK

Špatný stav mostů v Praze přinese od zítřejšího dne další velkou komplikaci. Dopravní podnik hl.města Prahy musí od zítřka do

Špatný stav mostů v Praze přinese od zítřejšího dne další velkou komplikaci. Dopravní podnik hl.města Prahy musí od zítřka do odvolání přestat jezdit s tramvajemi do stanice Vltavská.

Z důvodu havarijního stavu silničního mostu u stanice metra Vltavská dochází od středy 24. října 2018 (přibližně od 4.30 hodin) do odvolání k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úsecích Strossmayerovo náměstí – Vltavská – Dělnická a Vltavská – Těšnov,“ uvedl DPP na svých stránkách.

Uzavírku potvrdila na svém twitterovém účtu i Technická správa komunikací. „ Stav mostu se výrazně zhoršil v posledním měsíci a provoz na něm i pod ním musí být kvůli bezpečnosti okamžitě uzavřen. Uzavírka předběžně potrvá minimálně týden, most je nezbytné podepřít,“ uvedla TSK na twitteru.

Potíže má most v Bubenské ulici, po kterém jezdí auta z centra k Výstavišti.
Dnes v podvečerních hodinách nás specializovaná firma oficiálně informovala o výsledcích, které přinesla poslední diagnostika tohoto mostu. Aktuální měření ukazují, že čtvrté pole mostu, tedy to, pod kterým projíždí tramvaje a chodí chodci, je v havarijním stavu a preventivně kvůli bezpečnosti je nezbytné okamžitě uzavřít provoz na mostě i pod ním. Za posledních 25 dní měření se stav mostu začal velmi rychle zhoršovat a praskliny v jeho konstrukci, které důkladně už řadu měsíců monitorujeme, se začaly rychle a nebezpečně zvětšovat,“ říká náměstek ředitele Technické správy komunikací Matěj Fichtner.

Technická správa komunikací okamžitě začala připravovat podepření mostu. To bude trvat přibližně týden, do té doby se nesmí nikdo pohybovat po mostě ani pod ním. „Na podepření mostu jsme začali pracovat okamžitě, nejpozději zítra budeme znát dodavatele, který most podepře, a budeme se snažit, aby se nejpozději do týdne mohly na Vltavskou vrátit tramvaje i pěší,“ říká generální ředitel Technické správy komunikací Petr Smolka.

Tramvajový provoz od středy 24. října 2018 od 1:30 hodin
Na stanici metra Vltavská nebudou smět kvůli tomuto omezení od dnešní půlnoci žádné tramvaje.
Úseky bez provozu tramvají:
Strossmayerovo náměstí – Vltavská – Tussarova/Dělnická
Těšnov – Vltavská
Odklony tramvajových linek:
Linky 1 a 25 jedou odklonem ze Strossmayerova náměstí přes Výstaviště Holešovice, Nádraží Holešovice a Ortenovo náměstí na Maniny a dále po své pravidelné trase směrem na Palmovku.
Linka číslo 14 pojede od Bílé labutě přes Florenc a Karlínské náměstí na Palmovku a dále po své trase do Vysočan.
Linka číslo 12 pojede ze Strossmayerova náměstí odklonem přes Výstaviště Holešovice, Nádraží Holešovice a Ortenovo náměstí na Maniny a dále na Palmovku.
Spojení k holešovické tržnici zajistí přívoz P7 mezi Karlínem a Holešovicemi.
Náhradní trasa pro pěší
Náhradní trasa pro pěší povede od prostoru před výstupem ze stanice metra Vltavská směrem k Bubenské ulici, kde mohou chodci přejít na světelně řízeném přechodu Heřmanovy ulice. Standardní průchod pod mostem podél tramvajové trati bude také uzavřen.
Objízdné trasy pro automobily
Řidiči mají dvě možnosti, jak uzavřený most objet. Z Hlávkova mostu mohou sjet na nábřeží Kapitána Jaroše a pokračovat Argentinskou do Holešovic. Hlavní objízdná trasa do Veletržní ulice povede přes nábřeží Kapitána Jaroše a ulici Dukelských hrdinů.

Tagy havarijní stav mostů Omezení provozu tramvají Vltavská
14 komentářů