RegioJet zdražil některé autobusové linky, nejvíce o 15 korun. Mění i jízdní řád

Autobus Volvo Irizar PB, foto: Student AgencyAutobus Volvo Irizar PB, foto: Student Agency

Autobusový dopravce RegioJet zdražil na některých linkách jízdné. Kromě rušení některých linek firma naopak u jiných tras přidá ještě spoje.

Autobusový dopravce RegioJet zdražil na některých linkách jízdné. Kromě rušení některých linek firma naopak u jiných tras přidá ještě spoje. O změně cen i jízdních řádů informovala na svých stránkách.

Zdražení se týká celkem tří linek: z Brna do Ostravy a do Zlína a z Prahy do Mostu. Například z Brna do Ostravy už vyjde jízdenka až na 220 korun. V případě linky do Zlína podražilo základní jízdné na 125 korun.

Jedná se o menší úpravu cen, které RegioJet realizuje u svých spojů několikrát do roka, kdy dochází buď k mírnému zvýšení nebo naopak snížení cen na některých trasách nebo u vybraných spojů,“ řekl mluvčí firmy Aleš Ondrůj. Podle něj změny souvisí s vývojem situace na trhu nebo s úpravou provozu na dané lince. „Jedná se o úpravy v rozsahu 5-15 Kč,“ dodal.

Kromě nového ceníku čeká cestující od března i další změna: od 4. března skončí provoz linek Brno – České Budějovice a Praha – Hradec Králové – Náchod – Trutnov. RegioJet to už dříve vysvětlil tím, že linky nejsou ziskové nebo vydělávají málo; už před několika dny zrušil dvě linky. Změny čekají ale i další linky.

Nový jízdní řád je i na lince z Prahy do Chebu, kde zkrátí cestu jednoho páru autobusů. Spoj s odjezdem v 17:00 z Prahy nově končí v Karlových Varech. Původní spoj v 5:30 z Chebu do Prahy podle nového jízdního řádu odjíždí z Karlových Varů, a to v 6:30 hod. Na lince Praha – Brno – Jihlava, kterou RegioJet postupně díky nástupu svých vlaků omezuje, bude jezdit autobus každou hodinu jako dosud, v Jihlavě bude zastavovat každé dvě hodiny. Nový spoj v 19:00 z Brna do Jihlavy a Prahy nahradil původní spoj v 18:00. V Jihlavě nově zastavují spoje s odjezdy v 5:00 z Prahy a v 5:00 i 17:00 z Brna.

Na lince z Prahy do Mostu a Chomutova firma zrušila například první sobotní spoj z Prahy v 7 hodin, spoj v 10 hodin nepojede v neděli. K omezení dojde i na lince z Praha – Plzeň, končí první spoj v 5.00 z Plzně a v 6.30 z Prahy do Plzně s odjezdy mezi úterým a čtvrtkem. V případě linky z Prahy do Českého Krumlova firma začne jezdit všechny spoje každý den včetně víkendů, přes jaro nebude jezdit až na Lipno. Dosud některé spoje nejezdily v sobotu nebo v neděli.

 

Tagy jízdné RegioJet
13 komentářů