egoe-plus
Autobusy Dopravci Železnice

RegioJet vrací do jízdních řádů další spoje, obnoví autobusy do Berlína

Siemens Vectron v barvách RegioJetu. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz
Siemens Vectron v barvách RegioJetu. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz
Počty přepravených cestujících za poslední týden vzrostly podle RegioJetu o 30 %.

Největší tuzemský soukromý dopravce RegioJet přidává postupně s uvolněním protiepidemických opatření do svých jízdních řádů další spoje, které kvůli omezení cestování musel zrušit. Do poloviny května chce vrátit na koleje všechny vlaky.

Už minulý víkend během nedělní špičky opět nabídl například mezi Ostravskem a Prahou soupravy až s 11 vozy. „Každý týden teď přibývá až 30 % nových cestujících. Rychle na to reagujeme, přidáváme od pondělí 26. 4. další spoje mezi Prahou a Ostravskem a během víkendových špiček nasazujeme maximum vozů. Cestující opět jezdí jak na pracovní cesty, tak i na výlety s rodinou,“ říká Ivana Sachsová, ředitelka společnosti RegioJet. Podle ní aktuálně vlaky jezdí více než před posledními vyhlášenými omezeními od začátku března.

Návrat spojů se týká i autobusové dopravy: od tohoto týdne došlo k posílení počtu spojů na vnitrostátních linkách, od 1. května se vrací i autobusové spojení s Berlínem.

Přehled změn v jízdních řádech RegioJetu

Vlaky

Od pondělí 26. dubna vrací RegioJet do provozu následující spoje:
RJ 1001 Praha – Ostravsko s odjezdem z Prahy v 5:50 hodin
RJ 1006 Návsí – Ostrava – Praha s odjezdem z Ostravy Svinova v 7:23 hodin a příjezdem do Prahy v 1051
Od 26. 4. tak bude mezi Prahou a Ostravskem denně v provozu 8 spojů v každém směru, během víkendových špiček to pak bude 9 spojů v každém směru.
Od 3. 5. budou přidány další spoje – RJ 1000 (brzký ranní spoj z Ostravska do Prahy) a RJ 1019 (večerní spoj Praha – Ostravsko s odjezdem z Prahy v 19:50 hodin).
Od 14. 5. pak RegioJet plánuje spustit provoz nočních vlakových spojů Praha – Košice a zpět a vrátit se tak k původnímu rozsahu spojení na trase Praha – Ostravsko – Košice a zpět.

Na trase Praha – Brno – Bratislava / Vídeň je již nyní v provozu naprostá většina vlakových spojů – včetně spojení 4x denně v každém směru do a z Vídně a 3x denně v každém směru z a do Bratislavy.

V pátek 28. 5. pak vyjede první vlakový spoj RegioJet z České republiky do chorvatského Splitu a Rijeky.

Autobusy
Od 1. 5. bude obnoven provoz na mezinárodní autobusové lince Praha – Drážďany – Berlín a zpět. Autobusy budou zatím jezdit jednou denně v každém směru – a to s odjezdem v 8:30 hodin z Prahy a v 15:00 hodin zpět z Berlína. Další spoje na této lince plánujeme operativně přidávat v průběhu měsíce května.

Již od tohoto týdne výrazně navyšuje RegioJet počty autobusových spojů na linkách: Praha – Liberec, Most/Chomutov – Praha, Ostrava – Brno, Český Krumlov – České Budějovice – Písek – Praha, Karlovy Vary – Praha. Od neděle 25. 4. posílí RegioJet pravidelné nedělní a následně páteční spoje jedoucí ve špičce na lince Brno – Praha a zpět.

Odebírat
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Miroslav Zikmund

Z provozních důvodů dochází ke změně ve vedení vlaků dálkové dopravy. V této souvislosti zabezpečte následující: 1. Zavedení vybraných vlaků linky Ex1: Vlak Ex 141 – s platností od 30.04.2021 (včetně) zaveďte vlak v úseku Praha hl.n. – Žilina dle platného JŘ. Vlak Ex 142 – s platností od 30.04.2021 (včetně) zaveďte vlak v úseku Žilina – Praha hl.n. dle platného JŘ. Související opatření: Vlak Sv 141 – s platností od 30.04.2021 (včetně) zaveďte vlak dle platného JŘ. Vlak Sv 142 – s platností od 30.04.2021 (včetně) zaveďte vlak dle platného JŘ. 2. Zavedení vlaků linky Ex2: Vlak Ex 120… Číst vice »

Zdenek

Škoda, že na Praha-Dresden-Berlín nezastavujou v Ústí nad Labem.

Liběšičák

Jakkoli by se mi tato zastávka taky hodila, tak je to v současné době neřešitelné. Přímo u dálnice žádná rozumná zastávka není a zajíždění do města je nesmysl.

Jiri

Taky bych uvital, ale spis si myslim, ze si nechcou sedadla vyprodat jen z prahy do usti a zpet a nemecko by pak jel prazdny.

kakov

dá se vyhradit jen pro mezinárodní přepravu…

Leinad

Byly doby, kdy místenky do Pendolina Praha – Pardubice po vyprodaní kontingentu stály stejně jako Praha – Ostrava.

Liběšičák

Na všech mezinárodních linkách Regiojet celkem živě pracuje s kontingenty sedaček na vnitro. Navíc nečekám „převržení“ žlutých autobusů cestujícími do Ústí, které má 2-3 vlaky z Prahy za hodinu. Ale ten Globus by skutečně třeba pro někoho mohl být zajímavý.

Jenki

Co třeba Trmice, Globus?

Liběšičák

Napište jim to jako návrh, to je asi tak nejrozumnější nápad. Zastávka předem na objednání, rezervace do času odjezdu z Prahy. Pak by to asi nějakou logiku mělo. Spíš stojí za úvahu, kolik lidí takto pojede. Čekám velký „mezinárodní“ příplatek. Vždycky v minulosti se u spojů zastavujících v Ústí (Eurolines) se cenově vyplatilo předjet ten autobus na dálnici do Drážďan a nastoupit do něj až v Drážďanech – samozřejmě, pokud je auto k dispozici 😉

Tomáš Gottschalk

Tři přímo spoje z cajzlova do šalingradu, z toho dva v okrajových časech a dva jen pá/ne. Posílení jaxviňa. Přece si Radim nebude kanibalizovat své vláčky, jen ať se cestující projedou o půl hodiny déle, aspoň víc utratí na jídle (vlastní výrok na fb). A zastavovat bude nadále jak beran v Šimicích a ne v Kéniku.

Milan_86

Jsem rodilý mluvčí, vysokoškolsky vzdělaný, ale Váš post jsem nepochopil.

Zdenek

Gotts.je jen troll

Jaaaa

Já jo, protože brněnštině rozumím…

Jiří Kocurek

Ale nechápu, proč dává za vinu Jančurovi prodloužení jízdní doby při jízdě odklonem přes Havlíčkův Brod, vžyť výluky organizuje někdo úplně jiný.

kakov

on mu nedává za vinu prodloužení jízdní doby kvůli výluce, ale to, že nezavedl slušnější jízdní řád rychlejšího busu…..

ABC

autobusem přece nikdo nejezdí.

Avlaky

No nevím tedy jestli s maximem vozu když ASmz a Amz(německé provedení) + spousty Bpmvz ještě nejezdí

Zbyněk

Bohužel rychlíky z Brna do Ostravy jsou pořád výrazně omezené. Vím, že počet vlaků nemá v gesci RJ, ale i tak, koupil jsem si jízdenky tam a zpět a oba vlaky zrušili.

Hodně štěstí

Inteligence úředníků ministerstva dopravy.

noerf

Od začátku května nasadí do provozu na trase Brno – Bohumín další soupravu a od 10. května má jezdit plný provoz.

Domis

To by plynulo z rezervačního systému? Ale lze tomu věřit? Ještě před pár týdny rezervační systém trvdil, že plný provoz bude od 20.4. A před pár dny od 1.5….

svojsin

Brno – Praha tu píšou až od 2.5.
http://www.portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L721309_210502_301669.pdf

Přijde mi zajímavý rozdíl v počtu pátečních a nedělních posil z Brna a Prahy

svojsin

Teď se dívám, že vrezervacích jsou posilový spoje opravdu už od 25.4.
Samostatná kapitola jsou JŘ vzvěšené na stránkách Regiojetu.
Většinou jde o naprosto o dvě různé naprosto zavádějící verze, které při
aktualizaci přejdou na jiné, rovněž naprosto neplatné verze

Zdeněk

Jízdní řády na stránkách RJ jsou neaktuální zhruba od loňského března…

svojsin

Neaktuální tam byly min. u Brno – Praha a Brno – Ostrava často i před covidem….

Domis

A vždy se mění až s odstupem. Aktuální dokáže RJ udržovat pouze svůj rezervační systém, až následně (v řádu dní) někdy vydá tiskovku/aktualitu, co se mění. Na JŘ se dostane obvykle tak týden po vlastní změně… zoufalost…

Liběšičák

Což už naprostá většina cestujících ví a podle toho se zařizuje. Ale samozřejmě někdo z toho chce udělat světový problém, tak příjemnou zábavu!