LOT 3a leaderboard

RegioJet po čtyřech letech otevírá nové autobusové spojení. Na lince do Teplic začne konkurovat Arrivě

Autobus Irizar i8 v barvách RegioJetu (Student agency). Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czAutobus Irizar i8 v barvách RegioJetu (Student agency). Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz

Dopravce hlásí u autobusových linek návrat do zisku, ve vlacích nejvíce lidí za měsíc v historii.

Dlouho se zdálo, že autobusová doprava je pro RegioJet postupně vymírajícím byznysem. Dnes dopravce překvapil oznámením nové linky: od 29. srpna začne jezdit nově mezi Prahou a Teplicemi.

Na nové trase bude konkurovat Arrivě, která zde dlouhodobě jezdí. RegioJet slibuje až 13 párů spojů denně mezi autobusovým nádražím v Praze Holešovicích a třemi zastávkami v Teplicích – Celní, Benešovo náměstí a Pražská.

Ceny jízdenek začínají v září na akčních 79 Kč, od října pak bude zvýhodněné jízdné dostupné při platbě Kreditovou jízdenkou. Arriva jezdí dvanáctkrát denně, ceny začínají také na 79 Kč.

RegioJet naposledy otevíral nové autobusové linky před čtyřmi lety, od té doby jich řadu zrušil, například do Hradce Králové či Pasova. Nedávno ale zahájil spolupráci se společností United Buses.

„Rozšiřujeme naše spojení mezi Prahou a ČR a dalším klíčovým centrem v rámci Ústeckého kraje. Autobusy RegioJet nabídnou cestujícím nejpohodlnější cestování – jak při pravidelném dojíždění, tak i při volnočasových a dalších cestách. Autobusy RegioJet zvládnou trasu z Prahy do Teplic za 60 minut,“ říká Kristýna Slezáková, manažerka autobusové dopravy.

RegioJet dnes uvedl, že v červenci se všechny autobusové linky vrátily do zisku. U dálkových vlaků zaznamenal dopravce 608 tisíc cestujících za měsíc, což je nejvíce lidí za jeden měsíc a o desetinu více než v červenci 2019 před pandemií.

Tagy Arriva Express Praha - Teplice RegioJet seznam Teplice
89 komentářů