RegioJet ruší další linku, končí spojení do Krkonoš. Přidá autobus do Jihlavy

Autobus Irizar i8 v barvách RregioJetu. Autor: RegioJetAutobus Irizar i8 v barvách RregioJetu. Autor: RegioJet

  RegioJet končí s další autobusovou linkou ve své síti. Od 3.9. přestane jezdit na trase z Prahy do Špindlerova

 

RegioJet končí s další autobusovou linkou ve své síti. Od 3.9. přestane jezdit na trase z Prahy do Špindlerova Mlýna. Lepšího spojení by se naopak měli dočkat cestující z Jihlavy.

Konec linky oznámil RegioJet na svých stránkách.  „Ukončujeme provoz žlutých autobusů na této trase. K tomuto nelehkému rozhodnutí nás vedla dlouhodobá malá vytíženost linky a především velké sezonní výkyvy v obsazenosti. Vzhledem k těmto aspektům není udržitelný provoz linky v mimosezóně,“ vysvětlila firma v prohlášení na svých stránkách.

Nová linka do Krkonoš vydrží necelý rok a půl. Firma ji začala provozovat loni na konci dubna. Dopravce na trase přes Mladou Boleslav a Jičín jezdí dosud dvakrát denně. Jde o další z linek, které RegioJet v posledním roce zrušil. Firma už dříve oznámila, že kvůli nástupu FlixBusu na český trh začne omezovat linky, které dostatečně nevydělávají nebo jsou ztrátové. Firma skončila například s linkou do Hradce Králové, Pasova nebo do Skandinávie. Současně letos Regiojet omezil provoz na některých jiných trasách, zejména mezi Prahou a Brnem, kde naopak výrazně rozšířil počty železničních spojů. Od září má dojít k omezení frekvencí i u linky do Temešváru.

Naopak RegioJet nejpozději od 1. 10. opět posílí spojení Jihlavy s Prahou a Brnem a nově nabídne přímé spojení z Jihlavy také do Trenčína a Žiliny na Slovensku. Autobusový spoj na trase Praha – Brno – Trenčín – Žilina, který jezdí v každém směru jednou denně bude nově zastavovat také v Jihlavě. Firma čeká jen na změnu licence u ministerstva dopravy. „Předpokládáme, že nové spojení bude zajímavé například pro studenty vysokých škol, ale i pro další skupiny cestujících,“ řekla ředitelka autobusové dopravy Marcela Hamříková.

Tagy Praha - Jihlava - Brno Praha - Špindlerův Mlýn RegioJet
28 komentářů