Rakouský prezident dorazil na návštěvu Prahy vlakem Českých drah. Bez zpoždění

Alexander Van der Bellen pro příjezdu na pražském hlavním nádraží. Foto: České dráhyAlexander Van der Bellen pro příjezdu na pražském hlavním nádraží. Foto: České dráhy

Rakouský prezident přijel railjetem Českých drah.

České dráhy dnes přepravily vlakem rakouského prezidenta Alexandera Van der Bellena. Rakouský prezident, známý svými častými pracovními cestami vlakem, přijel do Česka na setkání s končícím prezidentem Milošem Zemanem. O příjezdu informoval šéf Českých drah Michal Krapinec na Twitteru.

Van der Bellen přijel vlakem rj78 Vindobona, do Prahy dorazil včas v 19:37. Šlo o soupravu railjet Českých drah. Rakouský prezident byl v Praze vlakem již v roce 2017. V minulosti jel přes Česko vlakem také na klimatickou konferenci v Katovicích. V Rakousku má cestování vlakem u politiků dlouhou tradici, například ministryně hospodářství, klimatu a dopravy Leonore Gewessler pravidelně používá vlak i pro cesty do Bruselu.

Van der Bellen se přijede rozloučit se Zemanem, kterému vyprší mandát příští týden. Český prezident avizoval, že mu udělí nejvyšší státní vyznamenání Řád bílého lva.

V roce 2021 přijel do Česka vlakem také německý prezident Frank-Walter Steinmeier. V minulosti vlak pro cestu do Česka využila také slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Tagy Alexander Van der Bellen České dráhy přeprava prezidentů railjet Vindobona
92 komentářů