Půlmiliardová rekonstrukce stanice Bystřice pod Hostýnem zadrhla kvůli odvoláním

Stanice Bystřice pod Hostýnem. Foto: Palickap / Wikimedia CommonsStanice Bystřice pod Hostýnem. Foto: Palickap / Wikimedia Commons

Hlavní stavební práce posunula Správa železnic na příští rok.

Správa železnic zatím nemá pravomocné stavební povolení na rekonstrukci stanice Bystřice pod Hostýnem s odhadovanou cenou 540 milionů korun. Proti povolení přišla dvě odvolání. Práce měly začít loni v létě.

Vyplývá to z informací na úřední desce Drážního úřadu. Proti stavbě se ve společném odvolání postavili firma Javořice, a.s. a místní občan David Kokta. Oba účastníci řízení tak učinili skrze svého společného právního zástupce.

Na webu Drážního úřadu je dostupné i celé odvolání obou účastníků řízení. Konkrétní důvody odvolání však v materiálu obsaženy nejsou. V něm si zmínění stěžují zejména na postup vydání stavebního povolení a možné procesní pochybení Drážního úřadu. „Rozhodnutí bylo doručeno oběma účastníkům, nikoliv však řádně, neboť před vydáním Rozhodnutí dne 11. 11. 2021 učinili oba uvedení účastníci řízení prostřednictvím svého společného právního zástupce podání, v němž vznesli námitky a předložili správnímu orgánu plnou moc,“ uvádí se v odvolání.

Stavba měla podle původních plánů začít už loni v červnu a skončit tento rok na jaře. Datum zahájení se pak následně posunulo na srpen s tím, že práce skončí v červnu roku 2023. V současné době ale nebylo vydáno ani pravomocné stavební povolení.

Podle mluvčí SŽ Nely Friebové ale podaná odvolání stavbu nezdrží. První práce mají podle současného harmonogramu začít ještě letos. „Odvolání by na samotný start stavby nemělo mít výrazný vliv. V letošním roce Správa železnic plánuje realizaci nulté etapy a přípravné práce, hlavní stavební činnost je soustředěna na rok 2023,“ uvedla. Stavba je popsána v informačním letáku Správy železnic.

Projekt jako takový vyjde odhadem na 540 milionů korun a jeho hlavním cílem je zajistit zejména vybudování bezbariérových přístupů na nástupiště, zvýšení traťové rychlosti projíždějících vlaků, spolehlivý železniční provoz i odpovídající pracovní podmínky. V rámci stavby dojde k demolici současné výpravní budovy a výstavbě nové.

Tagy Bystřice pod Hostýnem Správa železnic trať 303 Kojetín - Valašské Meziříčí
48 komentářů