Letecké společnosti Letectví

První evropské aerolinky ruší kvůli koronaviru lety do Číny

Finnair a jeho Airbus A350-900. Foto: Finnair
Finnair a jeho Airbus A350-900. Foto: Finnair

Letecká společnost Finnair je první evropskou leteckou společností, která dočasně přeruší provoz některých linek do Číny. Důvodem je velký pokles v rezervací kvůli epidemii koronaviru.

Letecká společnost Finnair dnes oznámila, že od 5. února až do 29. března ruší spojení z Helsinek na nové pekingské letiště Daxing, od 8. února do konce března spojení do čínského města Nanking. Jde o celkem pět letů týdně. Linky do Pekingu, Šanghaje, Kantonu a Hongkongu zůstávají dál v provozu.

Je to nutné opatření, abychom zvládli nedávný zákaz skupinových cest čínskými úřady. Máme velmi velký dopad na obsazenost letů,“ řekl Jaakko Schildt, provozní ředitel Finnairu. Aerolinky pro toto období umožní zdarma zrušení letu či rezervaci na jiný termín.

Epidemie začíná mít vliv na dopravu zejména v Číně. Hongkong například zastaví provoz vysokorychlostních vlaků do pevninské Číny, výrazně se omezí také letecké spojení.

Letiště Praha v pondělí vyzvalo aerolinky ke spolupráci, aby informovaly cestující na palubě letadla, že mají při podezření na onemocnění koronavirem zůstat na letišti a okamžitě tam vyhledat lékaře. Do cíleného oslovování cestujících s příznaky onemocnění se zapojí také pracovníci pasové kontroly.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Captain777
Host
Captain777

u nas v luft se leta dal, situaci pozorne sledujeme. Zitra letim Indii

Radim
Host
Radim

Prilezitost pro cestovatele se proletet za levny peniz a jeste se natahnout na 4 sedacky. Za 2 tydny to beru pres Shanghaj.

nicky
Host
nicky

Já za 14 dnů přes Peking, jen škoda, že uzavřeli Zakázané město a zeď v okolí města.

Y.K.
Host
Y.K.

Ještě aby to vůbec letělo. Že by se aerolince chtělo vozit jednoho PAX na 4 sedadla, to asi ne. 🙂

Janina
Host
Janina

Ruská vláda dala aktuálně čínské destinace na černou listinu. Americké aerolinky dobrovolně začly postupně snižovat lety, obsazenost ve směru US – Čína je pod 20 procent. Hongkong nařídil velkým aerolinkám snížení frekvencí do Číny na 1/2. A v Číně samotné poklesl počet vnitrostátních leteckých cestujících o více než 40%, takže rušení letů je nasnadě. Tohle je jen začátek.

dvojiteF
Host
dvojiteF

Začiatok aj koniec. Nemyslím že to bude mať väčšie pokračovanie.

Janina
Host
Janina

Uvidíme, mižná máte pravdu. Soukromě tipuju na zrušení 70%-100% linek mezi Evropou a Čínou v nejbližších 2 až 4 týdnech. A můj černý kůň je Thajsko, nemají zdroje na to zabránit u nich celoplošné epidemii, což jim na nějakou dobu zlikviduje inkomingovej turismus.

Václav
Host
Václav

Prvenství v rušení leteckých linek z číny už nám nevezmou.

Jirka
Host
Jirka

U air china lze zdarma zrušit lety s rezervací začínající 999 již od 24.1.

Karel
Host
Karel

Díky za info! Mám s nimi za nedloho letět s přestupem v Pekingu a zrovna jsem si říkal že musím zjistit jaké maji storno podmínky. Protože po té mediální masirce k nim do letadla manželku nedostanu ani v nafukovacím obleku.

Nicky
Host
Nicky

Také záleží ke jsi kupoval – někteří prodejci mají tak vysoké poplatky, že nic zpět nedostaneš, protože pokud není let zrušen, tak je to na žádost cestujícího.

Karel
Host
Karel

Dostal jsem info od prodejce, že refundace je opravdu 100% ceny za letenku mínus cca 370 Kč/ os jako nevratný poplatek za zprostředkování rezervace.

Lukas
Host
Lukas

Správne…sú to humusaci a nech si sami vyzeru čo si nadrobili, vždy všetko iba z číny, Korona vírus, vírusy Sars, Mers, vtacia chripka to všetko je ich!

Dushan
Host
Dushan

Největší hrůzy typu Ebola nebo HIV/AIDS ovšem pocházejí z Afriky.

Jaroslav
Host
Jaroslav

MERS nepochází z Číny.

Y.K.
Host
Y.K.

MERS nepochází z Číny, nýbrž z Arábie
Ptačí chřipka má původ (první potvrzené výskyty) v Evropě

Kubrt
Host
Kubrt

Všechno z Číny není, ale kdyby současná situace vedla k nepredstiranemu posunu ve vnímání hygieny, bylo by fajn.

kolemjdoucí
Host
kolemjdoucí

A ten matlafon nebo tablet nebo comp, ze kterého to píšete, pochází odkud? 🙂

dvojiteF
Host
dvojiteF

yntelygent asy