První „autonomní“ mezinárodní vlak. Na Slovensku ujela souprava bez strojvedoucího omylem až do Maďarska

Nákladní vlak. Ilustrační foto: Zdopravy.czNákladní vlak. Ilustrační foto: Zdopravy.cz

Vlak nezastavily ani nastavené zarážky, ujel 25 kilometrů.

K nezvyklé mimořádné události došlo na Slovensku ve stanici Košice – Barca. Ve večerních hodinách došlo k samovolnému pohybu vlaku dopravce ZSSK Cargo, který byl vedený lokomotivou a personálem společnosti Petrosped. Vlak se zastavil až v Maďarsku. Při události nebyl nikdo zraněn.

O mimořádnosti informovala maďarská a slovenská média, například Railpage.net nebo iho.hu. Souprava měla celkem 22 vozů s železnou rudou. K události došlo poté, co se z čela vlaku odvěsila lokomotiva Siemens Vectron kvůli úvrati, na konci vlaku byl brejlovec řady 750.

Vlak se pokoušel zastavit ještě zarážkami výpravčí ve stanici Čaňa, ale neúspěšně. Souprava tak pokračovala dál bez strojvedoucího až do maďarské stanice Hidasnémeti. Zde „říznul“ výhybku a pokračoval dál až směrem ke stanici Zsujta. Mezi stanicemi Hidasnémeti a Zsujta vlak zastavil.

Maďarský dopravní server iho.hu upozornil, že nedošlo k žádnému zranění ani poškození tratě. Ujel celkem 25 kilometrů.

K podobným incidentům dochází i v Česku, v posledních letech k podobné situaci došlo například na trati do Kadaně nebo mezi Velkým Meziříčím a Křižanovem, také s dobrým koncem.

Trasa jízdy vlaku bez strojvedoucího. Foto: Iho.hu / OpenRailwayMap.org

Trasa jízdy vlaku bez strojvedoucího. Foto: Iho.hu / OpenRailwayMap.org

Tagy nákladní vlak Petrosped ZSSK Cargo
68 komentářů