Koridor u Karlštejna vydržel v provozu tři hodiny, pak ho opět zasypaly kameny

Vykolejení rychlíku Berounka mezi Karlštejnem a Zadní Třebaní. Foto: ŽESNAD.czVykolejení rychlíku Berounka mezi Karlštejnem a Zadní Třebaní. Foto: ŽESNAD.cz

Na trati Praha - Beroun současně začala dříve plánovaná výluka, rychlíky nahradily autobusy.

(aktualizováno 22:17) Po více než 36 hodinách byl dnes po 18. hodině obnoven provoz na koridorové trati z Prahy do Berouna. Provoz zde vydržel ale jen tři hodiny, než začaly na trať padat kameny.

O uzavírce trati informovaly České dráhy ve na svých stránkách ČD mimořádnosti. „Opětovný sesuv kamení na trať po bouřce. Správa železnic, s. o., zjišťuje stav a pracuje na odstranění překážky a zprovoznění koleje,“ uvedly České dráhy. Ve 22:15 došlo opět k obnovení provozu.

Provoz na trati stál od včerejšího rána, dnes po 18. hodině byl obnoven po jedné koleji.  Správa železnic dnes uvedla, že chystá na trati ještě sanaci skal a instaluje ochranné sítě. Teprve poté by mělo dojít ke zprovoznění druhé koleje.

Cestující na trati čekají další omezení. Už včera zde začala výluka, která potrvá do 16. července. Během výluky nepojedou mezi Prahou a Berounem rychlíky Berounka (R16). Došlo rovněž k významnému omezení provozu příměstských vlaků linky S7 Beroun/Dobřichovice – Praha (– Český Brod). Výluka kvůli pracím na koridoru mezi Radotínem a Dobřichovicemi skončí 16. července večer.

Tagy České dráhy Správa železnic Trať 171 Trať 171 Praha - Beroun
123 komentářů